Bakivadászat

A sorozattal kapcsolatos témák helye

Moderátor: ese

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » hétf. okt. 20, 2008 7:12 pm

bizsu írta:Arról meg már ugye beszélnem sem kell, hogy a 4. évadban Pacey szülinapja átkerül tél közepére.

Ja, még valami eszembe jutott. Elég érdekes, hogy az első évad utolsó részében kb. kora tavaszi idő van, Joey vastag pulcsiban és farmerdzsekiben mászkál a városban, a második évad első részében pedig, ami elvileg egy nappal később játszódik, már vállpántos felsőben és rövidnadrágban megy iskolába. Ilyen gyorsan változna arrafelé az időjárás?
hiába, a globális felmelegedés csodákra képes. :lol:
ez már nekem is feltűnt, de szerintem ezzel nem igazán lehetett nagyon mit kezdeni. az első évad még csak 13 részes volt, tehát tutira nem tartott nyár elejéig a forgatás. még tél sem volt náluk. viszont a 2.évad forgatását szerintem már a szokásos rendben kezdhették - lévén az már normális huszonx rész hosszúságú. és így az évszakokhoz nem tudtak alkalmazkodni.

avagy lehet úgy is értelmezni, hogy amíg Joey csak "szenvedett" Dawson miatt, addig "ősz" volt, ám amint összejöttek, kitavaszodott, sőt, nyár lett Joey lelkében és ez vetült ki? :lol: (na jó, műelemzésben soha nem voltam jó :lol: )
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
bizsu
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6557
Csatlakozott: vas. ápr. 10, 2005 12:59 am

Hozzászólás Szerző: bizsu » hétf. okt. 20, 2008 7:22 pm

ese írta:
bizsu írta:Arról meg már ugye beszélnem sem kell, hogy a 4. évadban Pacey szülinapja átkerül tél közepére.

Ja, még valami eszembe jutott. Elég érdekes, hogy az első évad utolsó részében kb. kora tavaszi idő van, Joey vastag pulcsiban és farmerdzsekiben mászkál a városban, a második évad első részében pedig, ami elvileg egy nappal később játszódik, már vállpántos felsőben és rövidnadrágban megy iskolába. Ilyen gyorsan változna arrafelé az időjárás?
hiába, a globális felmelegedés csodákra képes. :lol:
ez már nekem is feltűnt, de szerintem ezzel nem igazán lehetett nagyon mit kezdeni. az első évad még csak 13 részes volt, tehát tutira nem tartott nyár elejéig a forgatás. még tél sem volt náluk. viszont a 2.évad forgatását szerintem már a szokásos rendben kezdhették - lévén az már normális huszonx rész hosszúságú. és így az évszakokhoz nem tudtak alkalmazkodni.

avagy lehet úgy is értelmezni, hogy amíg Joey csak "szenvedett" Dawson miatt, addig "ősz" volt, ám amint összejöttek, kitavaszodott, sőt, nyár lett Joey lelkében és ez vetült ki? :lol: (na jó, műelemzésben soha nem voltam jó :lol: )
Pedig micsoda elemzői véna lapul benned... :) Persze, ezt én sem rovom fel nagy bakinak, inkább csak érdekes...

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » hétf. okt. 20, 2008 7:23 pm

ja, csak eddig magyarórákon jól rejtegettem mi? :D
ez egy kényszerű megoldás volt véleményem szerint, de hát ez a "csonka" évadok sorsa.
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » pén. okt. 24, 2008 3:51 pm

a tegnapi részben megint a fordítás... Megint belekavarodtunk a "tegnapba" (Gail: a tegnapi éjszaka - közben már nekem többnek tűnt egy napnál) - ja ez, ráadásul tegnapelőtt volt.
De amit Pacey mondott a bálos részben: "gyorsabban ver a pulzusuk"...

Csak én érzem úgy, h. egy kicsit sántít ez a szókapcsolat? Vagy ez olyan, mint a "gátat szab", h. már észre sem veszzük, h. a gátat vetjük, és a határt szabjuk?

Bonyolult voltam? Bocs...

M.

Avatar
bizsu
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6557
Csatlakozott: vas. ápr. 10, 2005 12:59 am

Hozzászólás Szerző: bizsu » pén. okt. 24, 2008 3:57 pm

Mary írta:a tegnapi részben megint a fordítás... Megint belekavarodtunk a "tegnapba" (Gail: a tegnapi éjszaka - közben már nekem többnek tűnt egy napnál) - ja ez, ráadásul tegnapelőtt volt.
De amit Pacey mondott a bálos részben: "gyorsabban ver a pulzusuk"...

Csak én érzem úgy, h. egy kicsit sántít ez a szókapcsolat? Vagy ez olyan, mint a "gátat szab", h. már észre sem veszzük, h. a gátat vetjük, és a határt szabjuk?

Bonyolult voltam? Bocs...

M.
Hát igen, azt már régebben is megbeszéltük, hogy a fordítás valami botrányos néhány helyen. Nálam még mindig az viszi a pálmát, amikor a 3. évadban Pacey és Joey tánciskolába járnak. Jen pedig, Dawsonnal meglátja őket az utcán, és valami olyasmit mond eredetiben, hogy "Nézed csak, P és J megy két óránál." Majd ezt sikerült úgy lefordítani, h. "Nézd csak, P és J éjjel két órakkor"...

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » pén. okt. 24, 2008 11:13 pm

jujj....
kosz Mary a hsz-t...meg a gatat vet-es peldat. nekem teljesen osszefolyik. jo tudni.
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » pén. okt. 24, 2008 11:49 pm

jaj, nekem ma az tűnt fel, h mikor a rész végén megbeszélte D és J a kapcsolatukat, D azt mondta, h nem lett volna szabad BEengedni a szobába Joey-t anno az ablakon. de ő akkor KI nem engedte és ezt egy csókkal vitte véghez.
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » szomb. okt. 25, 2008 12:53 am

jó kis példák, Mary, nekem valszleg már fel se tűntek volna.
de hát a nyelv sem vonhatja ki magát az újítási (elértéktelenedési) hullám alól..
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd nov. 04, 2008 10:28 pm

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

"Nem hörög a haraszt, ha nem fújja a szél."

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ


M.

Avatar
bizsu
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6557
Csatlakozott: vas. ápr. 10, 2005 12:59 am

Hozzászólás Szerző: bizsu » kedd nov. 04, 2008 11:49 pm

Huhh, ez tényleg durva!!!!

Egy ideje már nekem is eszembe jutott mégegy baki, csak mindig elfelejtettem beírni. Szóval, Pacey, ugye, a második évad 2. részében azon kesereg, hogy nem sikerült a szülinapjára megszerezni a jogsiját. Holott, az első évad utolsó részében ő viszi el Joeyt a papájához láthatásra, plusz a 2. évad első részében úgy találkozik Andievel, hogy koccannak. Persze, ez utóbbi magyarázható azzal, hogy még jogsi nélkül kötötte el a papája autóját. Viszont, Joey apukája, ha jól emlékszem, 4 órányi buszútra "lakik" Capesidetól, ekkora útnak pedig meglehetősen nagy merészség lenne jogsi nélkül nekivágni...

Válasz küldése