1. Múzeumok éjszakája - találkozó

A sorozattal kapcsolatos témák helye

Moderátor: ese

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » vas. jún. 22, 2008 11:21 pm

bemásolom ide az ideillő hsz-eket. kéretik itt folytatni az élménybeszámolókat. :D
Mary írta:Na megvolt, egykor fejeztük be. Én már nem tudok alunni, kivetett az ágy...
Jól sikerült, megdöntöttük a tavalyi látogatószámot: kb. 600-an voltak (tavaly 400).
A lányok is jól érezték magukat, beöltöztek, készült sok-sok fotó (Ese jóvoltából), majd ha hazaérkeztek, biztosan beszámolnak.

M.
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » vas. jún. 22, 2008 11:23 pm

temesed írta:jaaaa, Marcsi nagyon-nagyon jol nezett ki. hatalmas szempillak, voros korom, smink, haj, ruha-wooooooooow!!!! :o 8) =D>

ja2: Julis, nagggyon erzem a farizmaimat...uhuhuh

ja3: en is csatlakozom a taborozos taborhoz, juli kozepen engem is hivtak egy ifi-hetre. mivel nincs olyan nagy rutinom, mitn nektek, en meg a 'nagyon-varom' stadiumban vagyok.
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » vas. jún. 22, 2008 11:25 pm

temesed írta:heyHEY!

en leszek az elso elmenybeszamolo??? komolyan????

nohat, nemreg ertunk vissza Berettyoujfalubol es az ut porat lemosva, lelkesen jelenthetem a kovetkezoket:

ez a 7vege csodas volt!!!
egyreszt, tetszettek azok a programok, amelyekben a muzeumok ejszakaja reven reszunk volt. ugy erzem, maximalisan kihasznaltuk a lehetosegeket, mert pl. be lehett oltozni a 20-as csárlston (bocs, nem tudom hogyan kell helyesen irni) es a 70-es RETRO stilisu ruhaiba, kaptunk hozza illo sminket (az Evuse nagyon dogos lett hihi), aztan egy emlekfotot is ruhahoz illo kerettel...lehet tippelni, h Evus es en melyiket valasztottuk...

aztan megneztuk az allando kiallitasokat julis vezetesevel. kozben belehallgattunk a nagyvaradi szineszek eloadasaba (szazad jellegzetes slagerei, huhú). A Kódex egyuttes is egesz jol nyomta, soot, tancra is perdultunk, pedig ezutan jott meg csak a retro parti, YMCA-el/Neoton Familiaval stb.
az este nagyon hangulatos volt, plane az, ahogy a szabad eg alatt roptuk a tancot..volt ebben valami csaladias, kellemes kozossegi erzes (ahogy a lanyoknak is meseltem, otthoon ereztem magam, mert nalunk is ilyen osszenpi mulatsagok szoktak lenni, ahol mindenki ismer mindenkit es sosem mulatsz egyedul)

kb 1kor kerultunk agyba, bar egyaltalan nem voltunk lefaradva. legalabbis en.

ma meg voltunk kint Julishoz es igenIGEN, lovagoltunk! eletem elso igazi-gyorstalpalo-oktato oraja..aminek a vegen ugetni is probaltam, keves sikerrel, de nagy lelkesedessel! a lovas-kalandrol meg bizonyitekaink is vannak!

a napot meg szepen fejeztuk be, Evus meghivott minket ebedelni a szallasunk ettermebe.
itt muszaj megemlitenem a karamelizalt chilis korte-koretet, amit a husimhoz kaptam. mindenki megkostolta es nagyoon finom volt!
a bor is, amit vaganyan negyen csajok...

Marcsi, koszonom a meghivast!
orom volt latni a munkad es faradozasaid eredmenyet. alig varom a kovetkezo alkalmat!

Julis, a lovaglas rockin'!!!! elmeny volt!!!! (henceghetek vele egy kicsit??)
ja, egyebkent en is brutalisan leegtem, most olyan a borszinem, mint a polo, ami rajtam volt.

Evi, neked meg orok hala a szallasert es a finom ebedert!

hu, most meg emesztgetem egy kicsit az elmenyt, de fulig er a szam amit jo ideig semmi sem moshatja le
es olyan jo, h tudtatok
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » vas. jún. 22, 2008 11:31 pm

evi....azert hozza szolhattal volna vmit sajat szavaiddal is...tudom, h jo a stilusom, de :P
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » vas. jún. 22, 2008 11:36 pm

úgy látom, hogy elöttem Klára nagyon klasszul összefoglalta a két nap eseményeit.

én is nagyon klasszul éreztem magam, és én is csak gratulálni tudok Marcsinak az idei programért. tényleg nagyon klassz volt! vicces volt a beöltözősdi, sminkelősdi is (higgyétek el, nagyon klassz lett Klára sminkje is! az ő charlstonos rucijához ez a smink kellett.)

örültem annak is, hogy megismerhettük Marcsi és Juli párjait is. Peti klasszul elszórakoztatott bennünket (Marcsi a fotókat tőled is várjuk), Richárd kissé visszafogottabb volt, de erre volt indoka. :wink:

a lovaglás pedig!!!! én voltam az első próbálkozó kettőnk közül, és nem bántam meg. habár a fel és leszállás még érdekesen ment nekem - Klára ebben nagyon lefőzött, szuperül csinálta, mint egy igazi profi - de mikor pár perc múlva már biztosabban ültem a lovon, már szuper volt. Juli! neked is köszi ezt a szuper élményt! :D

sőt! nem fogjátok elhinni! Marcsi már most!!! (ma reggel) hipp-hopp összerakta a jövő évi Múzeumok éjszakája programját. nagyon tud valamit a csaj! :D
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
julica
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4343
Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 9:08 am
Tartózkodási hely: B.Újfalu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: julica » hétf. jún. 23, 2008 9:27 am

Hú lányok, most jutottam géphez, remélem, hogy tetszett, de ahogy elnézem, igen :D Simán hazajutottatok, minden rendben volt? Bár ezek szerint... :D
Sajnálom, hogy este nem tudtam veletek bulizni, iszonyú volt a zaj, így mikor visszamentem Nagylánnyal, csak akkor tudtam közelebb jutni a múzeumkerthez, mikor épp két szám közti szünet volt... Közben meg az emberek bámulásztak hihi :D Mondom én, hogy magamutogató népség ez a lovas... :D
Különben nagy élmény volt, hogy itt voltatok, jövőre tehát szállás nálunk, az oktatást pedig folytatjuk. Remélem jövőre már se betörés, se esküvő, se semmi nem fog közbe kavarni... :) Meg majd megnézitek, milyen nagyott nőtt Apacs és Mollika is :D

Ja igen, ma reggel feltettem a képeket a gépemre, aztán meg a pendrive-omra, gondoltam most feldobom őket a világhálóra, de persze a pendrive otthon maradt, így aztán majd holnap :) Remélem nem gond :))
Kép

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » hétf. jún. 23, 2008 8:45 pm

azt én is sajnálom, hogy nem tudtál visszajönni bulizni. bár Klárát így se úgy se lehetett lelőni. a duracell nyuszi dolgozott benne rendesen. Peti (Marcsi férje) el is nevezte Nyuszó-muszónak. :lol: :lol: :lol:

de még a srác sem bírta eléggé lefárasztani, aki felkérte táncolni és nagyon profin nyomták. :D
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » hétf. jún. 23, 2008 10:49 pm

ese írta:azt én is sajnálom, hogy nem tudtál visszajönni bulizni. bár Klárát így se úgy se lehetett lelőni. a duracell nyuszi dolgozott benne rendesen. Peti (Marcsi férje) el is nevezte Nyuszó-muszónak. :lol: :lol: :lol:

de még a srác sem bírta eléggé lefárasztani, aki felkérte táncolni és nagyon profin nyomták. :D
azt hiszem lemaradtam errol az elnevezos reszrol :lol: :lol: (bar ezt is te inditottad el a duracell nyuszival)

ja, Marcsi, Peti total aranyos, teljesen oda voltunk Evivel, h milyen jo fej! :)

a srac meg tenyleg profi volt...es ha meg nyomtuk volna ugy....2-3 oran keresztul, lehet, h lemerulok :lol:
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
julica
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4343
Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 9:08 am
Tartózkodási hely: B.Újfalu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: julica » kedd jún. 24, 2008 4:04 pm

Lányok, a képeket elküldtem az e-mailcímetekre, ha valakit érdekel még, szívesen elküldöm másnak is :D Szerintem nagyon nagyon aranyosak :D
Kép

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » kedd jún. 24, 2008 4:10 pm

julica írta:Lányok, a képeket elküldtem az e-mailcímetekre, ha valakit érdekel még, szívesen elküldöm másnak is :D Szerintem nagyon nagyon aranyosak :D
nanáhogy!
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » kedd jún. 24, 2008 6:37 pm

Julis, Evi, koszi a kepeket! megkaptam mindet!
azt picit sajnalom, h nem lett kozeli vad-kibontott hajjal-a-lovon foto, vagy legalabbis tobb....de igy is tudom mutogatni :)
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » kedd jún. 24, 2008 7:58 pm

temesed írta:
ese írta:azt én is sajnálom, hogy nem tudtál visszajönni bulizni. bár Klárát így se úgy se lehetett lelőni. a duracell nyuszi dolgozott benne rendesen. Peti (Marcsi férje) el is nevezte Nyuszó-muszónak. :lol: :lol: :lol:

de még a srác sem bírta eléggé lefárasztani, aki felkérte táncolni és nagyon profin nyomták. :D
azt hiszem lemaradtam errol az elnevezos reszrol :lol: :lol: (bar ezt is te inditottad el a duracell nyuszival)

ja, Marcsi, Peti total aranyos, teljesen oda voltunk Evivel, h milyen jo fej! :)

a srac meg tenyleg profi volt...es ha meg nyomtuk volna ugy....2-3 oran keresztul, lehet, h lemerulok :lol:
mi az, hogy lemaradtál a nyuszó-muszóról? még neked is mondogatta szerintem. vagy túl hangos volt a zene? :wink:

Juli, megkaptam a képeket, nagyon klasszak köszi. Úgy látom, megkaptad azt az egyszem küldött fotómat is. Akkor küldöm a többit is, csak nem akartam addig, míg tutira nem tudom, hogy átment-e?
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » kedd jún. 24, 2008 8:00 pm

temesed írta:Julis, Evi, koszi a kepeket! megkaptam mindet!
azt picit sajnalom, h nem lett kozeli vad-kibontott hajjal-a-lovon foto, vagy legalabbis tobb....de igy is tudom mutogatni :)
én fotóztalak volna vágtában is, de Tangó nem igazán akaródzott rohangálni most. :lol:
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » kedd jún. 24, 2008 8:04 pm

ese írta:
temesed írta:Julis, Evi, koszi a kepeket! megkaptam mindet!
azt picit sajnalom, h nem lett kozeli vad-kibontott hajjal-a-lovon foto, vagy legalabbis tobb....de igy is tudom mutogatni :)
én fotóztalak volna vágtában is, de Tangó nem igazán akaródzott rohangálni most. :lol:
next time...
jovore-veletek-ugyanott?? :D
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
julica
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4343
Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 9:08 am
Tartózkodási hely: B.Újfalu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: julica » szer. jún. 25, 2008 8:22 am

Naná! :D Tangó nemhogy vágtázni nem akart, az ügetéstől is minden baja volt, elég nyugodt jószág, főleg, ha térdig erő fűben van, egyszerűen folyamatosan enne... nem tudom miért hiszi, hogy ha kihozzuk a karámból, akkor ő menten éhen hal, ha nem eszik... :D Na mindegy :D Szép is meg aranyos is :D

ui: C! Elküldtem neked is :D
Kép

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » szer. jún. 25, 2008 7:25 pm

julica írta:ui: C! Elküldtem neked is :D
tegnap már kikönyörögte tőlem is. :lol: :lol: :lol:
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » szer. jún. 25, 2008 7:56 pm

nem tudom, hogy erről volt-e már szó, hogy szombaton meg lehetett venni egy Marcsi által írt könyvet az egykori és a mai Berettyóújfaluról.

muszáj volt megszereznem a könyvet, mivel tudtam, hogy Marcsi mennyit dolgozott vele és tényleg érdekelt is.

ma reggel útközben munkába menet illetve onnan hazafelé el is olvastam az egészet és nagyon tetszett! szuper volt! nagyon tetszett, hogy Újfalu egyes részeiről, épületeiről volt betéve egy vagy több régi felvétel (amelyért ha jól emlékszem Marcsi még Pestre is feljött) és alatta a mai kinézete. a két kép között pedig egy rövidke történeti áttekintés. nagyon szuperül volt összeszedve és tök érdekes volt látni és összehasonlítani az egykori és mai kinézetet.

szóval hatalmas Gratula Marcsinak ezért a szuper munkáért!
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » szer. jún. 25, 2008 8:07 pm

ese írta:
julica írta:ui: C! Elküldtem neked is :D
tegnap már kikönyörögte tőlem is. :lol: :lol: :lol:
köszi mindkettőtöknek, sajtok!

J: nagyon kúlos az a rózsaszín hajpántod! tiszta '70-es évek! imádtam! :D
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
julica
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4343
Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 9:08 am
Tartózkodási hely: B.Újfalu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: julica » csüt. jún. 26, 2008 8:26 am

construx írta: J: nagyon kúlos az a rózsaszín hajpántod! tiszta '70-es évek! imádtam! :D
Köszii :smt058
Kép

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » szomb. jún. 28, 2008 1:13 pm

nagyon kipusztultunk mostanaban, de egyeseknek megigertem, h feldobom a temat...es mivel lelkesedesem toretlen SOT!

tavaly nagyon jol sikerult a balatoni 7vege, igaz, csokkentett letszamban, am annal nagyobb hangulatban.

ismeteljuk meg? ismeteljuk meg!!!!

ennek persze rengeteg akadalya lehet. pl h nyar van. h szetszeledunk. hogy egyeb elfoglaltsagok es programok kothetnek le. ezzel tisztaban vagyok. de teszek egy kiserletet...mert a legutobbi 7vegen tapasztaltam, h mennyire jo kiszakadni a varosbol, utazni, pihenni, kozossegben lenni

Evus sztem benne lenne

Marcsit is kerdeztem, o nem igert semmit. de azt betartja. azert remenykedem, hatha legalabb 1 nap erejeig tudnanak hozzank csatlakozni (mint pl tavaly Bizsu)

Julis? Karesz? Bizsu? Sztike? D?

alapvetoleg a Balatont celozhatnank meg. mondjuk Siofok. vagy olyan helyet, amit ajanlotok.
esetleg egy hosszu 7vegere. mondjuk pentek-vasarnap. vagy csak 1 napra, kinek hogy van lehetosege.
es julius vegen. mondjuk 25-27 kozott.

tessek naptarakat csekkolni. es jelentkezni.
a balanced diet is a cookie - in each hand

Válasz küldése