HIBABEJELENTÉS

A sorozattal kapcsolatos témák helye

Moderátor: ese

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

HIBABEJELENTÉS

Hozzászólás Szerző: construx » szer. márc. 30, 2005 1:51 am

Kérek mindenkit, a jövőben ebbe a témába írja meg, ha bármilyen problémája akadt a fórum kezelésével kapcsolatban. Így egyrészt nem megyünk át más témákon belül offba, másrészt (és ez a lényeg) átlátható lesz a probléma + annak megoldása, és később is vissza lehet ezeket keresni, ha valakinek valami hirtelen nem megy.
Köszi!
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » szer. márc. 30, 2005 2:04 am

Pár dolog, ami az utóbbi hetekben felmerült:

- Hozzászólás elküldése előtt mindig győződjünk meg arról, hogy be vagyunk-e jelentkezve! Ennek legegyszerűbb módja sasolni a felső menüsort (Gy.I.K., Keresés, Taglista......), ott az utolsó menüpontból derül ki.
Ha nem vagy belépve, itt a "Belépés" feliratot látod. (Ezesetben jelentkezz be.)
Ha be vagy már lépve, a "Kilépés [ nickneved ]" feliratot látod. Ezesetben elküldheted a hozzászólást. (Ügyelj arra, hogy ha sokáig nem csinálsz semmit a fórumban, a rendszer esetleg kiléptethet!)

- Ha véletlen többször küldtél el egy hozzászólást, az utolsót mindig van lehetőséged törölni. Ehhez elsőként be kell jelentkezned azon a néven, amelyen hozzászóltál. Ezután a hozzászólás fejlécében láthatod jobb oldalt az "Idézet", "Szerkeszt", "X", "ip" gombokat, amik közül az X-szel tudod törölni a teljes hozzászólást.
(Vagy alternatív megoldásként jelzed, amiket törölni szeretnél, és én majd végrehajtom.)
De ne feledd, minden törléssel csökken a hozzászólásaid száma! ;)

- Ha a hozzászólást elküldted, és egy ehhez hasonló hibaüzenetet kapsz:

Általános hiba

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : /disk/raid0/d/a/dawsonscreek/forum/includes/emailer.php

NE TÖRŐDJ VELE!
A hozzászólásod bekerült a fórumba! A kényelmetlenségért elnézést kérek, kattints a bal felső részen található "Tartalomjegyzék" feliratra, és folytasd nyugodtan a fórumozást. :wink:

- Ha az a problémád, hogy a fórumra sem tudsz írni, küldj egy levelet a szako_1@yahoo.com e-mail címre, és írd le, mi a gond! Segítek.
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » szer. márc. 30, 2005 2:33 am

- Az idézés módja nagyon egyszerű: a quote="nicknév" parancs használatával kezdődik és a /quote parancs használatával végződik. A parancsokat szögletes zárójelek közé [] kell tenni.

(Tehát ha dupla idézés van, a felesleges részeket nyugodtan lehet törölni, csak a fent említett két parancsnak kell megmaradnia, hogy az idézés működjön, és a dupla helyett szimpla legyen.)
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » szer. márc. 30, 2005 12:15 pm

Nekem az a problémám, hogyha nem otthonról netezek és fórumozok, akkor kidob a fórum küldés közben és vendégként jelenik meg a hozzászólásom. Otthon automatikus bejelentkezésen vagyok, ott nincs gond, de amikor az egyetemről, vagy könyvtárból fórumozok, nem tehetem meg, hogy bepipálom az automatikus bejelentekezést, ezért mindig külön bejelentkezem. De valahogy egy idő után kidob a fórum és ezért a hozzászólásom csak vendégként megy el, holott az elküld gombra való kattintás pillanatában be voltam jelentkezve. Nem értem, miért van ez. :roll:

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » szer. márc. 30, 2005 12:16 pm

Anonymous írta:Nekem az a problémám, hogyha nem otthonról netezek és fórumozok, akkor kidob a fórum küldés közben és vendégként jelenik meg a hozzászólásom. Otthon automatikus bejelentkezésen vagyok, ott nincs gond, de amikor az egyetemről, vagy könyvtárból fórumozok, nem tehetem meg, hogy bepipálom az automatikus bejelentekezést, ezért mindig külön bejelentkezem. De valahogy egy idő után kidob a fórum és ezért a hozzászólásom csak vendégként megy el, holott az elküld gombra való kattintás pillanatában be voltam jelentkezve. Nem értem, miért van ez. :roll:
Na, erről beszéltem. Kornbabe voltam, ezt én írtam és megint kidobott a fórum küldés közben. :x

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » szer. márc. 30, 2005 9:43 pm

Köszi, construx, most már igyekszem odafigyelni.

Úgy tűnik, az én idétlenkedésem adott okot e téma elkezdéséhez...
Most már mindenre választ kaptam (hála e topicnak és Kornbabe gyorssegélyének). Ezentúl pedig ide írok, ha problémám akad.

Üdv: M.

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » vas. ápr. 03, 2005 1:07 am

Mary írta:Köszi, construx, most már igyekszem odafigyelni.

Úgy tűnik, az én idétlenkedésem adott okot e téma elkezdéséhez...
Most már mindenre választ kaptam (hála e topicnak és Kornbabe gyorssegélyének). Ezentúl pedig ide írok, ha problémám akad.

Üdv: M.
Már korábban is jelentkeztek gondok több embernél, csak nem egyszerre, így egyenként lehetett megoldani őket, most viszont előjött a fórum néhány "gyermekbetegsége", vagy legalábbis érdekes működési metódusa, amivel mindenki szembetalálkozik előbb-utóbb, így jobbnak láttam egy mini-faq elkezdését interaktív formában.
Ne tekintsd idétlenkedésnek, egyáltalán nem az. Örülök, ha valaki megírja a hibákat, amikkel szembetalálkozott, mert akkor tudunk segíteni neki, hogy bosszúság nélkül fórumozzon, és örömmel jöjjön vissza ide. Márpedig ez a cél. :wink:
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. ápr. 03, 2005 12:54 pm

Kornbabe írta:
Anonymous írta:Nekem az a problémám, hogyha nem otthonról netezek és fórumozok, akkor kidob a fórum küldés közben és vendégként jelenik meg a hozzászólásom. Otthon automatikus bejelentkezésen vagyok, ott nincs gond, de amikor az egyetemről, vagy könyvtárból fórumozok, nem tehetem meg, hogy bepipálom az automatikus bejelentekezést, ezért mindig külön bejelentkezem. De valahogy egy idő után kidob a fórum és ezért a hozzászólásom csak vendégként megy el, holott az elküld gombra való kattintás pillanatában be voltam jelentkezve. Nem értem, miért van ez. :roll:
Na, erről beszéltem. Kornbabe voltam, ezt én írtam és megint kidobott a fórum küldés közben. :x
Ez a probléma még mindig fennáll, ahogy olvasom, Ronibabával is többször előfordul mostanában. Ki lehet javítani ezt a hibát?

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » vas. ápr. 03, 2005 8:42 pm

Kornbabe írta:Ez a probléma még mindig fennáll, ahogy olvasom, Ronibabával is többször előfordul mostanában. Ki lehet javítani ezt a hibát?
A fórum a bejelentkezésnél cookie-kat használ. Ha nem saját gépről be tudtok jelentkezni, akkor ott a cookie-k engedélyezve vannak. (Erről megfelelően győződjetek meg, nem elég a felhasználónevet és a jelszót beírni, aztán a gombra kattintani, mert attól, hogy a cookie-k korlátozva/tiltva vannak, még nem biztos, hogy hibaüzenetet kapsz. Brazíliában én is így jártam: azt hittem, sikerült bejelentkezni, de kiderült, hogy nem lehetett. Nézzétek meg tehát bejelentkezés után a jobb felső menüsort - ha látjátok a nikketeket és a 'Kilépés' feliratot, akkor oké.)

Ha be lehet jelentkezni, az már fél siker, de a cookie-k a nyilvános gépeken általában el vannak látva időkorláttal, azaz egy bizonyos idő eltelte után törli őket az ottani rendszer. Ezen én sajnos nem tudok változtatni. Próbáljatok meg esetleg épp azelőtt bejelentkezni, amikor hozzá akartok szólni valamihez, vagy Vendégként megírni az üzenetet, a vágólapra másolni (hogy ne vesszen el), bejelentkezni, majd beilleszteni a kimásolt üzenetet. Így rövidebb idő telik el a belépés és az üzenet között, és csak néhány kattintással kell többet nyomni.

Ha több üzenetet is szeretnétek írni, mindig másoljátok ki a vágólapra őket, és pl. nyomjatok Előnézet gombot, ott mutatni fogja a hozzászólást, és értelemszerűen, ha Vendégként látszotok, akkor újra jelentkezzetek be. Ilyen vagy hasonló apró trükkökkel (pl. kattintás felül a Profilra) kideríthető a státuszotok, és így talán megelőzhetők a hasonló problémák.
Remélem, nem tűnik túl macerásnak a dolog, mert amúgy nem is az, legfeljebb leírva.. :wink:
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. ápr. 03, 2005 9:40 pm

Köszi a segítséget!
Ha nem otthonról netezek, megpróbálom alkalmazni ezeket a trükköket. :)

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » szer. ápr. 06, 2005 1:38 am

FIGYELEM! Az alábbi címen találtok egy Gyakran Ismételt Kérdések-formátumú tájékoztatót a fórum használatáról, ill. az esetlegesen felmerülő problémák orvoslásáról:

http://www.freeweb.hu/dawsonscreek/forum/faq.php

Mindenkinek javaslom legalább egy belepillantás erejéig. :)
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » szer. ápr. 06, 2005 12:35 pm

Köszi a tippet!
Most már értem miért léptet ki a fórum, ha nem vagyok automatikus bejelentkezésen. 8)

Avatar
Corrman
Tag
Tag
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2005 7:31 pm
Tartózkodási hely: Általában Bp., de néha még hazalátogatok a legkisebb megyeszékhelyre is

Hozzászólás Szerző: Corrman » szer. ápr. 06, 2005 10:03 pm

Hali!

Miért nem sikerül feltöltenem az avataromat???

A méret stimmel, a pixelszám is, stb... help!

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » csüt. ápr. 07, 2005 1:06 am

Corrman írta:Hali!

Miért nem sikerül feltöltenem az avataromat???

A méret stimmel, a pixelszám is, stb... help!
Az ilyen problémák elkerülésére csináljuk azt, hogy mindenki elküldi nekem a kívánt képet, én felteszem, és beállítom, hogy működjön. (Erre van az Avatar-topik, direkt ki is emeltem.. :wink: )
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » hétf. máj. 02, 2005 8:15 am

Szia Construx!

Nem tudom mással is előfordult-e de ma eléggé érdekesen viselkedik a fórum.
A beírások sorrendje változik mégpediglen ha rákkantitok, hogy hozza be az utolsó oldalt akkor megnyitja az elsőt és amikor átkattintok, hogy az elsőt hozza akkor újra az elsőt hozza.
Ha ezután rákattintok az utolsóra akkor már tényleg azt is hozza.
Nem nagyon zavaró csak furcsa.
Endre

kiegészítés

láttam, hogy csináltál valamit.
Na most ha a fórum címére kattintok akkor tényleg jól is működik.
viszont én megszokásból kattintottam az utolsóra és akkor fordult elő a fenti jelenség.

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » hétf. máj. 02, 2005 12:09 pm

Remete írta:Szia Construx!

Nem tudom mással is előfordult-e de ma eléggé érdekesen viselkedik a fórum.
A beírások sorrendje változik mégpediglen ha rákkantitok, hogy hozza be az utolsó oldalt akkor megnyitja az elsőt és amikor átkattintok, hogy az elsőt hozza akkor újra az elsőt hozza.
Ha ezután rákattintok az utolsóra akkor már tényleg azt is hozza.
Nem nagyon zavaró csak furcsa.
Endre

kiegészítés

láttam, hogy csináltál valamit.
Na most ha a fórum címére kattintok akkor tényleg jól is működik.
viszont én megszokásból kattintottam az utolsóra és akkor fordult elő a fenti jelenség.
Igen, tudok erről a hibajelenségről.
A dolog pillanatnyilag úgy áll, hogy akkor jár mindenki legjobban, ha a téma címére kattint, akkor a legfrissebb hsz-okhoz visz a rendszer. Az oldalszámokra történő kattintás egyelőre sajnos bugos, de dolgozunk a problémán. (Esetleg ha valaki ért a php-hez vagy programozáshoz, felvehetné a kapcsolatot velem. :wink: )
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » hétf. máj. 02, 2005 12:09 pm

Szia!

Én is észrevettem a változást! Most a legfrissebb üzenetek kerülnek előre?

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » hétf. máj. 02, 2005 12:13 pm

Kicsit furcsa, de majd hozzászokunk! :D
Kár, hogy elküldés után, a hozzászólás megtekintésekor visszaugrik az régi időrendbe. :(

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » hétf. máj. 02, 2005 12:27 pm

Kornbabe írta:Kicsit furcsa, de majd hozzászokunk! :D
Kár, hogy elküldés után, a hozzászólás megtekintésekor visszaugrik az régi időrendbe. :(
Ha nem sikerül megfelelően megoldani, bármikor vissza tudom állítani az eredeti állapotot. :)

Na, ezt jó is, hogy mondod, egy újabb apróság, amit javítani kell majd..
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » hétf. máj. 02, 2005 7:44 pm

construx írta:
Kornbabe írta:Kicsit furcsa, de majd hozzászokunk! :D
Kár, hogy elküldés után, a hozzászólás megtekintésekor visszaugrik az régi időrendbe. :(
Ha nem sikerül megfelelően megoldani, bármikor vissza tudom állítani az eredeti állapotot. :)

Na, ezt jó is, hogy mondod, egy újabb apróság, amit javítani kell majd..
Nemcsak akkor ugrik vissza...
nekem teljed zavart okozott, mert nem itt kezdtem, hanem a másik topicban, és automatikusan kattintottam az utsó oldalra. Ott a témaindítót olvastam, ezért rákattintottam az első oldalra, és... megint a témaindítót olvastam. És ekkor kattintva az utsó oldalra jutottam el végre oda, ahova akartam.
Szóval mostmár az első oldalra kell kattintanom, ha a legutolsó hozzászólást akarom megnézni. Jól gondolom?
M.

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » hétf. máj. 02, 2005 8:37 pm

Mary írta:Szóval mostmár az első oldalra kell kattintanom, ha a legutolsó hozzászólást akarom megnézni. Jól gondolom?
M.
Igen. :)
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » kedd máj. 03, 2005 6:35 am

construx írta:
Mary írta:Szóval mostmár az első oldalra kell kattintanom, ha a legutolsó hozzászólást akarom megnézni. Jól gondolom?
M.
Igen. :)
nem
szerintem a téma címére és az a legtisztább, olyankor van ciki ha több mint egy oldal került beírásra az utolsó megtekintés óta :D

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » kedd máj. 03, 2005 7:28 am

Construx közben találtam még egy bugot
ha már benne vagy a témában és utána kattintasz a fórum címére akkor szintén az első hozzászóláshoz visz el.
Endre

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd máj. 03, 2005 6:17 pm

Remete írta:
construx írta:
Mary írta:Szóval mostmár az első oldalra kell kattintanom, ha a legutolsó hozzászólást akarom megnézni. Jól gondolom?
M.
Igen. :)
nem
szerintem a téma címére és az a legtisztább, olyankor van ciki ha több mint egy oldal került beírásra az utolsó megtekintés óta :D
Kösz. Remete, éppen én is ennél a topicnál jöttem rá, amikor erre rákattintottam.
:lol:
M.

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd máj. 03, 2005 6:21 pm

De továbbra is ugrál...
nem lehetne vhogy következetességre "nevelni"?
Mindig az első oldalt mutatja minden kattintásnál... :evil:
M.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd máj. 03, 2005 7:50 pm

Egy tipp:

A topik címére kell kattintani, nem pedig az utolsó oldalra, így bejön a legfrissebb üzenet. Az hozzászólás elküldése után várni néhány másodpercet és akkor magától bejön a hozzászólás megtekintése és a megfelelő helyre ugrik a fórum, azaz az elküldött hozzászólásodat tekintheted meg. Nem szabad rákattintani arra, hogy a hozzászólás megtekintése, mert akkor bekavar és lehet ide-oda kattintgatni, míg bejön az utolsó hozzászólás.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd máj. 03, 2005 7:53 pm

Ez csak mostanáig működött :( , hiába vártam meg az 2-3 másodpercet, rossz helyre ugrott a fórum.... :(

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » szer. máj. 04, 2005 4:57 am

Oké, mivel a bugokat nem sikerült felszámolni, visszaállítottam mindent az eredeti rendbe.
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » szer. máj. 04, 2005 7:03 am

Contsrux, szerintem megszoktuk volna :)
De tied a döntés joga
Endre

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » szer. máj. 04, 2005 12:06 pm

Remete írta:Contsrux, szerintem megszoktuk volna :)
De tied a döntés joga
Endre
Mivel nem működött tökéletesen, szerintem jobb, hogy visszaállt a régi rendszer. Olvasáskor még nem volt gond, de egy hozzászólás elküldése után már akadt probléma. Amennyire tudom, ez a tizes verzió egyébként sem bugmentes.

Válasz küldése