Könyv-kitalálós játék

Kvízjátékok tárháza

Moderátor: ese

Lezárt
Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » vas. júl. 03, 2005 8:16 pm

Chi írta::D

Jön az új:

"A történet egy észak-olasz bencés kolostorban játszódik, ahol rejtelmes halálesetek történnek, s ezek kivizsgálására más szerzetből való "nyomozók", "detektívek" érkeznek az apátságba."

Film is készült a könyvből.
Nem A rózsa neve? :roll: Nem vagyok biztos, de ennyiből ez a tippem!

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. júl. 03, 2005 8:57 pm

Ronibaba írta:
Chi írta::D

Jön az új:

"A történet egy észak-olasz bencés kolostorban játszódik, ahol rejtelmes halálesetek történnek, s ezek kivizsgálására más szerzetből való "nyomozók", "detektívek" érkeznek az apátságba."

Film is készült a könyvből.
Nem A rózsa neve? :roll: Nem vagyok biztos, de ennyiből ez a tippem!
Bingo!!!! :mrgreen: =D> \:D/
Jöhet a feladványod, Nóri!

Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » vas. júl. 03, 2005 9:15 pm

Az kedvenc művem, már rengetegszer olvastam és láttam is színházban:

Egy párról szól, akik különböző korokon át szemlélik a világ alakulását, részt is vesznek benne különböző neveken, s esélyt kapnak arra, hogy maguk döntsenek sorsuk felett. Persze az ősi gonosz is mindig a közelükben van, hogy 'bezavarjon' .

A történet pedig sokkal többet rejt magában, filozófiai vonulatában. mint ahogy így leírtam pár sorban.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. júl. 03, 2005 9:18 pm

Ronibaba írta:Az kedvenc művem, már rengetegszer olvastam és láttam is színházban:

Egy párról szól, akik különböző korokon át szemlélik a világ alakulását, részt is vesznek benne különböző neveken, s esélyt kapnak arra, hogy maguk döntsenek sorsuk felett. Persze az ősi gonosz is mindig a közelükben van, hogy 'bezavarjon' .

A történet pedig sokkal többet rejt magában, filozófiai vonulatában. mint ahogy így leírtam pár sorban.
Madách Imre: Az ember tragédiája?

Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » vas. júl. 03, 2005 9:40 pm

Kornbabe írta:Madách Imre: Az ember tragédiája?
Igen! :) =D>

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. júl. 03, 2005 11:05 pm

A cselekmény a reformkor utolsó éveiben indul, de nagy része 1848-49-ben, a forradalom és szabadságharc idején játszódik. A történet kb. 20 évet fog át. A haldokló apa lediktálja végrendeletét feleségének. Zsarnok, mert halála után is uralkodni akar családján, de felesége szembeszáll végakaratával. Megfogadja, mindennek az ellenkezőjét cselekszi. A regény végére a végrendelet mindenben a visszájára fordul. Az apa fiai közül ketten szembefordulnak apjuk akaratával, s önfeláldozóan harcolnak az osztrák birodalom ellen. A harmadik fiú feláldozza életét a testvéréért.

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » hétf. júl. 04, 2005 6:55 am

CSak nem a kőszívű ember fiai?
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » hétf. júl. 04, 2005 1:33 pm

Remete írta:CSak nem a kőszívű ember fiai?
De. :)

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » hétf. júl. 04, 2005 4:24 pm

Az amerikai iró regényének középponjában Tom, a cégénél kulcspozíciót betöltő számítógépes szakember áll. Éppen előléptetésének várva várt napján tudja meg, hogy nem ő, hanem hajdani szeretője kapja meg a tisztséget. Az asszony viszaél a helyzettel: " felettesi jogon" akarja Tom szerelmét újraéleszteni.....
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » hétf. júl. 04, 2005 4:51 pm

Remete írta:Az amerikai iró regényének középponjában Tom, a cégénél kulcspozíciót betöltő számítógépes szakember áll. Éppen előléptetésének várva várt napján tudja meg, hogy nem ő, hanem hajdani szeretője kapja meg a tisztséget. Az asszony viszaél a helyzettel: " felettesi jogon" akarja Tom szerelmét újraéleszteni.....
Zaklatás?

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » hétf. júl. 04, 2005 5:34 pm

Ronibaba írta:Az kedvenc művem, már rengetegszer olvastam és láttam is színházban:

Egy párról szól, akik különböző korokon át szemlélik a világ alakulását, részt is vesznek benne különböző neveken, s esélyt kapnak arra, hogy maguk döntsenek sorsuk felett. Persze az ősi gonosz is mindig a közelükben van, hogy 'bezavarjon' .

A történet pedig sokkal többet rejt magában, filozófiai vonulatában. mint ahogy így leírtam pár sorban.
Nekem is ez a kedvencem, azért csodálkoztam, h. benne volt a már emlegett Nagy Sz.r 12-je között.... :x :x :x

M.

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » hétf. júl. 04, 2005 10:19 pm

Kornbabe írta:
Remete írta:Az amerikai iró regényének középponjában Tom, a cégénél kulcspozíciót betöltő számítógépes szakember áll. Éppen előléptetésének várva várt napján tudja meg, hogy nem ő, hanem hajdani szeretője kapja meg a tisztséget. Az asszony viszaél a helyzettel: " felettesi jogon" akarja Tom szerelmét újraéleszteni.....
Zaklatás?
Bingó Te jössz :D
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » hétf. júl. 04, 2005 10:41 pm

Itt az új:

Az író a hazai állat- és növényvilág szerelmese, tudós értője a magyar tájnak. Két hetedikes fiú, két jó barát kerül abba az irigylésreméltó helyzetbe, hogy nyári vakációjukat a nádasban, mocsárban, erdőben tölthetik, (a Zala és a Balaton találkozásánál). Vendéglátójuk, a nagybácsi elengedi őket a berekbe, az öreg csősz kezére bízza őket, nem fél attól, hogy az igazi kalandok, a valódi vadászat, az élelmezés okából végzett halászás ártalmukra lehet. A bölcs pedagógiai megfontolás a sápadt, rendetlen, kavargó érzelmeik miatt is bizonytalan fiúkból "férfi" válik az események, az átélt kalandok során.

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » kedd júl. 05, 2005 12:45 am

Mary írta:Nekem is ez a kedvencem, azért csodálkoztam, h. benne volt a már emlegett Nagy Sz.r 12-je között.... :x :x :x

M.
Szerintem nem kell ezen fennakadni.
Én pl. a Titanicot utálom. Sokan furcsállják, dehát... ízlések és pofonok. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára construx kedd júl. 05, 2005 2:04 pm-kor.
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd júl. 05, 2005 8:15 am

construx írta:
Mary írta:
Ronibaba írta:Nekem is ez a kedvencem, azért csodálkoztam, h. benne volt a már emlegett Nagy Sz.r 12-je között.... :x :x :x

M.
Szerintem nem kell ezen fennakadni.
Én pl. a Titanicot utálom. Sokan furcsállják, dehát... ízlések és pofonok. ;)
Miért ne? Ha mástól elfogadható, hogy lehúzza az ember kedvenc könyvét, akkor Mary is nyugodtan felháborodhat. Én megértem. :wink: (Én is fel szoktam háborodni :D )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ameline kedd júl. 05, 2005 9:34 am-kor.

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » kedd júl. 05, 2005 8:33 am

Remélem a mostani feladvány nem jut hasonló sorsra mint a folytatás és nem kerül a nagy sz** listájára.

Szóval a Tüskevárról van szó ami szerintem egy jól eltalált időben kerül az iskolások kezébe.
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd júl. 05, 2005 9:35 am

Remete írta:Remélem a mostani feladvány nem jut hasonló sorsra mint a folytatás és nem kerül a nagy sz** listájára.

Szóval a Tüskevárról van szó ami szerintem egy jól eltalált időben kerül az iskolások kezébe.

=D> Te jössz. :)

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » kedd júl. 05, 2005 12:18 pm

Az írónő regénytriológiája a 19. sz.-i Angliában kezdődik. A századfordulón megszületett cselédlány állapotos lesz az uraság legkisebb fiától. Elszökik a városba és ott elkezdi saját vállalkozását.
Az évek alatt több féritől is születnek gyermekei, de összetartó családot épít és világméretű bolthálózatot.
Végső bosszúként megveszi az eladósodott uraság birtokát.
A második rész a lányáról szól
a harmadik pedig unokájáról.
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » szer. júl. 06, 2005 5:32 pm

Remete írta:Az írónő regénytriológiája a 19. sz.-i Angliában kezdődik. A századfordulón megszületett cselédlány állapotos lesz az uraság legkisebb fiától. Elszökik a városba és ott elkezdi saját vállalkozását.
Az évek alatt több féritől is születnek gyermekei, de összetartó családot épít és világméretű bolthálózatot.
Végső bosszúként megveszi az eladósodott uraság birtokát.
A második rész a lányáról szól
a harmadik pedig unokájáról.
Nem tudom, mi ez, de ha kiderül, az első utam a könyvtárba vezet... El akarom olvasni!! Nagyon felcsigáztál!

M.

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » szer. júl. 06, 2005 5:34 pm

construx írta:
Mary írta:Nekem is ez a kedvencem, azért csodálkoztam, h. benne volt a már emlegett Nagy Sz.r 12-je között.... :x :x :x

M.
Szerintem nem kell ezen fennakadni.
Én pl. a Titanicot utálom. Sokan furcsállják, dehát... ízlések és pofonok. ;)
Igazából csak csodálkoztam. (Az emotikonokat talán nem a legmegfelelőbben választottam ki.) A Titanicot viszont én is könnyebben sorolnám abba a bizonyos kategóriába.
M.

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » csüt. júl. 07, 2005 10:30 am

Örülök Mary, hogy kedvet csináltam hozzá, igazából anyunak vettem de én is elolvastam :)
Egyébként pü ment neked :D
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » csüt. júl. 07, 2005 11:09 am

Egy kis segítséget lehetne kérni, Remete?

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » csüt. júl. 07, 2005 1:22 pm

A főszereplő Emma Harte benne és a legjobb barátja egy kőművesből lett milliomos Blackie O'Neil.
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » csüt. júl. 07, 2005 5:38 pm

Remete írta:Örülök Mary, hogy kedvet csináltam hozzá, igazából anyunak vettem de én is elolvastam :)
Egyébként pü ment neked :D
Köszi, lehet, h. meg tudom szerezni....

M.

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » pén. júl. 08, 2005 6:45 am

Na akkor még egy ki segítség :
az írónő: Barbara Taylor Bedford (Bradford) valami ilyesmi
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » pén. júl. 08, 2005 9:35 am

Remete írta:Na akkor még egy ki segítség :
az írónő: Barbara Taylor Bedford (Bradford) valami ilyesmi
Ezt én is kiderítettem a google-val, mert furdalta az oldalamat a kíváncsiság, hogy hallottam-e már erről a könyvről, mert a történet kicsit ismerős volt. Aztán mikor megláttam a szerzőt, meglepődtem. Hallottam már az írónő nevét, láttam plakátokon, mintha ő írt volna valami smaragdos című könyvet, de lehet , hogy tévedek.

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » szomb. júl. 09, 2005 7:33 pm

Az igazság az hogy én csak ezt a 3 könyvet olvastam tőle, csak azért mert tetszett a filmsorozat
Hogy miket írt még azt nem tudom.
Ha megvan a cím nyugodtan beírhatod a megfejtést :)
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. júl. 10, 2005 1:11 am

Remete írta:Az igazság az hogy én csak ezt a 3 könyvet olvastam tőle, csak azért mert tetszett a filmsorozat
Hogy miket írt még azt nem tudom.
Ha megvan a cím nyugodtan beírhatod a megfejtést :)
1. Egy gazdag nő
2. Őrizd az álmot!
3. A legkülönb unoka

Ennek még van 2 kötetnyi folytatása is elvileg.

Ja, egyébként a smaragdos könyvet - A smaragd nyakék legendája - Nora Roberts írta. :oops:

Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » vas. júl. 10, 2005 10:57 am

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
................ . . . . . . .......................Kornbabe a nyertes :)
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Kérjük a következőt

Tényleg van folytatása?
Nemis tudtam róla.
Neked megvan a címe? ha igen légyszi írd meg
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. júl. 10, 2005 11:00 am

Remete írta:=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaKornbabe a nyertes :)
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Kérjük a következőt

Tényleg van folytatása?
Nemis tudtam róla.
Neked megvan a címe? ha igen légyszi írd meg
Íme az idézet az Európa Könyvkiadó honlapjáról:

"Hatalmasan ívelő, nagy életút jutott Emma Harte osztályrészéül. Nyomorult, agyondolgozott cselédlányként kezdi pályafutását egy isten háta mögötti angol főúri háznál. Ahogy az már lenni szokott, a fiatalúr, Edwin Fairley elcsábítja, s bár szívből � s mint a későbbiekben kiderül, egy életen át � szereti, vállalni nem meri szerelmét s a születendő gyermeket. A büszke Emma eltűnik a félelmetes, ám lenyűgözően szép angol vidékről, de az alattvalóikat kihasználó, gátlástalanul a becsületükbe gázoló senkiházi urakat úgy meggyűlöli, hogy bosszút esküszik ellenük, s ez a bosszú aztán elképesztőnél elképesztőbb tettekre sarkallja. Lassanként, rendkívüli kitartással egyre följebb küzdi magát, mígnem több férj elfogyasztása után egész Anglia � mit Anglia, a fél világ (Amerika és Ausztrália) egyik leggazdagabb asszonya válik belőle. De mit ér a hatalmas vagyon, ha még a gyerekei is összeesküvést szőnek Emma elpusztítására, mert nem képesek kivárni, amíg természetes úton-módon jutnak hozzá az örökséghez, ám Emma Harte nem véletlenül járt be ekkora életutat, nem véletlenül jutott ilyen szédítő magaslatokra: kapzsi gyerekei minden igyekezete hiábavalónak bizonyul. Hogy végül kedvenc unokája a gyűlölt Edwin Fairley unokájába szeret bele, az szinte természetes, már-már törvényszerű fordulat.

Négy nemzedék életének alakulása tárul a szemünk elé, de ez még csak a kezdet, a Forsyte Saga-i méretű, lebilincselően érdekes regényfolyamnak még csak az első részét tartja kezében az olvasó. Hamarosan megjelenik a második kötet, az Őrizd az álmot!, a harmadik, A legkülönb unoka és azok örömére, akik megszerették Emma Harte-ot és népes családját (hogy az O'Neill és Kallinsky családról ne is beszéljünk) egy új kötet: az Emma titka. Készül az ötödik regény, a Váratlan áldás is."

Lezárt