Könyv-kitalálós játék

Kvízjátékok tárháza

Moderátor: ese

Lezárt
Avatar
Remete
Tag
Tag
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 8:14 am
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hozzászólás Szerző: Remete » vas. júl. 10, 2005 11:01 am

Te aztán gyors vagy :)
Nem szenvedek elmebetegségben.
Minden percét élvezem.


Kvak, Kvak, Kvak...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. júl. 10, 2005 11:06 am

Az író maga nevezte regényének hősét "az apaság krisztusának". A mű ma is úgy él a köztudatban, mint egy szenvedő, kiszolgáltatott, mártírumot vállalt apa története, a lányai által kisemmizett, őket mégis az utolsó pillanatig szerető öregember regénye. A regény egy nagy regényfolyam része és egy panzióban játszódik.

Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » vas. júl. 10, 2005 11:46 am

Kornbabe írta:Az író maga nevezte regényének hősét "az apaság krisztusának". A mű ma is úgy él a köztudatban, mint egy szenvedő, kiszolgáltatott, mártírumot vállalt apa története, a lányai által kisemmizett, őket mégis az utolsó pillanatig szerető öregember regénye. A regény egy nagy regényfolyam része és egy panzióban játszódik.
Nekem erről a Goriot apó jut eszembe, de szerintem nem az! :roll:

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. júl. 10, 2005 11:48 am

Ronibaba írta:
Kornbabe írta:Az író maga nevezte regényének hősét "az apaság krisztusának". A mű ma is úgy él a köztudatban, mint egy szenvedő, kiszolgáltatott, mártírumot vállalt apa története, a lányai által kisemmizett, őket mégis az utolsó pillanatig szerető öregember regénye. A regény egy nagy regényfolyam része és egy panzióban játszódik.
Nekem erről a Goriot apó jut eszembe, de szerintem nem az! :roll:
Bizony, hogy az! Nagyon ügyi vagy! :mrgreen: =D>

Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » vas. júl. 10, 2005 5:31 pm

Kornbabe írta:A regény egy nagy regényfolyam része és egy panzióban játszódik.
De ezt nem értem! Milyen regényfolyamnak a része? Tök régen volt már irodalom órám! :roll: :lol:

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. júl. 10, 2005 8:06 pm

Ronibaba írta:
Kornbabe írta:A regény egy nagy regényfolyam része és egy panzióban játszódik.
De ezt nem értem! Milyen regényfolyamnak a része? Tök régen volt már irodalom órám! :roll: :lol:
Emberi színjáték a címe és pontosítok egy kicsit: ez egy regényciklus. A szereplők vissza-visszatérnek az egyes művekben.

Adj új feladványt, Ronibaba! :D

Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » vas. júl. 10, 2005 8:29 pm

Ez nagyon könnyű lesz! :lol:

Szóval két kisgyerekről szól, aki hosszú évekig külön élnek egymástól, majd egy nyári tábor során rájönnek, hogy testvérek, ráadásul nemhogy nagyon hasonlítanak egymásra, de ikrek is. Az egyik az édesapával, a másik az édesanyával élt eddig. A tábor során kitalálják, hogy szerepet cserélnek. Ezután kezdődnek csak az igazi bonyodalmak...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. júl. 10, 2005 8:40 pm

Ronibaba írta:Ez nagyon könnyű lesz! :lol:

Szóval két kisgyerekről szól, aki hosszú évekig külön élnek egymástól, majd egy nyári tábor során rájönnek, hogy testvérek, ráadásul nemhogy nagyon hasonlítanak egymásra, de ikrek is. Az egyik az édesapával, a másik az édesanyával élt eddig. A tábor során kitalálják, hogy szerepet cserélnek. Ezután kezdődnek csak az igazi bonyodalmak...
Jaaaaj, ezt imádtam! Szép sárga-fehér pöttyös könyvben van meg: Erich Kastner: A két Lotti (az a-n van két pont) :D

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » hétf. júl. 11, 2005 7:46 pm

Az új feladvány:

A regény egy kutyáról szól, akit elszakítanak kis gazdájától, de a hűséges kutyának egy kalandos utazás után sikerül hazatérnie a kisfiúhoz. :D

Avatar
timus
Tag
Tag
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: hétf. nov. 15, 2004 3:55 pm
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: timus » kedd júl. 12, 2005 8:09 am

Eric Knight: Lassie hazatér

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd júl. 12, 2005 11:19 am

timus írta:Eric Knight: Lassie hazatér
=D> :D . Adj újat! :)

Avatar
timus
Tag
Tag
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: hétf. nov. 15, 2004 3:55 pm
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: timus » kedd júl. 12, 2005 3:24 pm

A történet főhősse egy fiatal nő, akinek sorsát gyermekkorától nyomon követhetjük, kb. 8 éves korától nevelőintézetbe kerül, majd évekkel később egy kislány mellé nevelőnőnek egy birtokra, melynek ura csak ritkán van otthon és mogorva. LÁthatjuk, hogyan közeledenk egymáshoz, míg végül egymásba szeretnek.

Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » kedd júl. 12, 2005 3:41 pm

timus írta:A történet főhősse egy fiatal nő, akinek sorsát gyermekkorától nyomon követhetjük, kb. 8 éves korától nevelőintézetbe kerül, majd évekkel később egy kislány mellé nevelőnőnek egy birtokra, melynek ura csak ritkán van otthon és mogorva. LÁthatjuk, hogyan közeledenk egymáshoz, míg végül egymásba szeretnek.
Ez nem a Jane Eyre??? :roll:

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd júl. 12, 2005 7:14 pm

Ronibaba írta:
timus írta:A történet főhősse egy fiatal nő, akinek sorsát gyermekkorától nyomon követhetjük, kb. 8 éves korától nevelőintézetbe kerül, majd évekkel később egy kislány mellé nevelőnőnek egy birtokra, melynek ura csak ritkán van otthon és mogorva. LÁthatjuk, hogyan közeledenk egymáshoz, míg végül egymásba szeretnek.
Ez nem a Jane Eyre??? :roll:
Ez tuti az! Szerintem nyugodtan adj újat! :D

Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » kedd júl. 12, 2005 7:39 pm

Ez szintén egy magyar dráma, és a másik nagy kedvencem Az ember tragédiája után.

Két szerelmesről szól (ill. ha azt vesszük, akkor 4-ről), akiknek próbákat kell kiálniuk, hogy végül egymáséi lehessenek. Szerepel benne egy aranyalmafa, 3 ördögfióka, és itt is megjelenik a rút, gonosz szereplő. Egyfajta tündérmese, de nagyon filozófikus.

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd júl. 12, 2005 7:49 pm

Ronibaba írta:Ez szintén egy magyar dráma, és a másik nagy kedvencem Az ember tragédiája után.

Két szerelmesről szól (ill. ha azt vesszük, akkor 4-ről), akiknek próbákat kell kiálniuk, hogy végül egymáséi lehessenek. Szerepel benne egy aranyalmafa, 3 ördögfióka, és itt is megjelenik a rút, gonosz szereplő. Egyfajta tündérmese, de nagyon filozófikus.
Á-á, ezt tudom. tekintve, h. még csak most adtad fel, és még nekem is kell találnom egy másik feladványt, még várok egy kicsit...
De ha fél órán belül senki nem fejti meg, akkor senki többet... :lol:
M.

Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » kedd júl. 12, 2005 7:51 pm

Mary írta:Á-á, ezt tudom. tekintve, h. még csak most adtad fel, és még nekem is kell találnom egy másik feladványt, még várok egy kicsit...
De ha fél órán belül senki nem fejti meg, akkor senki többet... :lol:
M.
Oks. :lol: :lol: :lol: :wink:

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd júl. 12, 2005 7:55 pm

Ronibaba írta:Ez szintén egy magyar dráma, és a másik nagy kedvencem Az ember tragédiája után.

Két szerelmesről szól (ill. ha azt vesszük, akkor 4-ről), akiknek próbákat kell kiálniuk, hogy végül egymáséi lehessenek. Szerepel benne egy aranyalmafa, 3 ördögfióka, és itt is megjelenik a rút, gonosz szereplő. Egyfajta tündérmese, de nagyon filozófikus.
Én is tudom! :D

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd júl. 12, 2005 7:55 pm

Mary, szerintem fejtsd meg nyugodtan, egyébként is rég adtál fel. :wink:

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd júl. 12, 2005 7:55 pm

Kornbabe írta:
Ronibaba írta:Ez szintén egy magyar dráma, és a másik nagy kedvencem Az ember tragédiája után.

Két szerelmesről szól (ill. ha azt vesszük, akkor 4-ről), akiknek próbákat kell kiálniuk, hogy végül egymáséi lehessenek. Szerepel benne egy aranyalmafa, 3 ördögfióka, és itt is megjelenik a rút, gonosz szereplő. Egyfajta tündérmese, de nagyon filozófikus.
Én is tudom! :D
Ha van új feladványod, akkor hajrá, Kornbabe!
M.

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd júl. 12, 2005 7:57 pm

Kornbabe írta:Mary, szerintem fejtsd meg nyugodtan, egyébként is rég adtál fel. :wink:
Ezt egyszerre sikerült elküldenünk. :lol:
Még keresnem kell feladványt.
Úgyhogy szívesen átadom.
M.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd júl. 12, 2005 7:59 pm

Mary írta:
Ha van új feladványod, akkor hajrá, Kornbabe!
M.
Nincsen. Meg mostanság adtam párat, te pedig jó régen voltál úgyis. Kíváncsi vagyok, mit adsz fel.

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd júl. 12, 2005 8:06 pm

Mary írta:
Ronibaba írta:Ez szintén egy magyar dráma, és a másik nagy kedvencem Az ember tragédiája után.

Két szerelmesről szól (ill. ha azt vesszük, akkor 4-ről), akiknek próbákat kell kiálniuk, hogy végül egymáséi lehessenek. Szerepel benne egy aranyalmafa, 3 ördögfióka, és itt is megjelenik a rút, gonosz szereplő. Egyfajta tündérmese, de nagyon filozófikus.
Á-á, ezt tudom. tekintve, h. még csak most adtad fel, és még nekem is kell találnom egy másik feladványt, még várok egy kicsit...
De ha fél órán belül senki nem fejti meg, akkor senki többet... :lol:
M.
Na jó, legyen.
de előbb nézzük, h. egyáltalán jó- e a megfejtésem.
Ez egy drámai költemény:
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
M.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd júl. 12, 2005 8:16 pm

Mary írta:
Na jó, legyen.
de előbb nézzük, h. egyáltalán jó- e a megfejtésem.
Ez egy drámai költemény:
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
M.
Tutira jó a megfejtés!

Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » kedd júl. 12, 2005 8:17 pm

Mary írta:Na jó, legyen.
de előbb nézzük, h. egyáltalán jó- e a megfejtésem.
Ez egy drámai költemény:
Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
M.
Persze, hogy jóóó! :wink: =D>

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd júl. 12, 2005 8:36 pm

Ronibaba írta:
Persze, hogy jóóó! :wink: =D>
Megtaláltam a köv. feladványomat. Gyorsan átnéztem a könyvespolcomat, és azt gondoltam, h. vmi kötelező olvasmányt adok megint, de most nincs időm átnézni, h. mi volt már, úgyhogy egy kicsit nehezebb, de azért remélem, lesz, aki megfejti:

Egy ír munkáscsalád életébe nyerünk bepillantást. A könyv kezdő jelenete: a húszéves nagylány, Sharon épp közli az apjával, h. terhes, és nem hajlandó elárulni, h. ki az apa és abortuszról sem akar hallani.
(Innen idézek a fülszövegből) "Később aztán megtudjuk, h. ki a gyermek apja (amitől a helyzet csak még kínosabbá válik), s azt is , h. - bármilyen banálisan hangzik - szeretettel és türelemmel az ilyen kényes problémákat is meg lehet oldani. És megismerkedhetünk Sharon legtitkosabb gondolataival, végigizgulhatjuk terhességét, annak minden testu és lelki változásával együtt, és vele szoríthatunk, hogy szép, egészséges babája szülessen."


Ezt a könyvet ajándékba kaptam, és sokat tanultam belőle. Azért meg kell mondjam, magamtól nem biztos, h. választottam volna.
Remélem, van köztetek, aki olvasta. (A fülszövegben az is benne van, h. film is készült belőle - én nem láttam.)
M

Avatar
Chi
Tag
Tag
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 9:05 pm
Tartózkodási hely: Otthon

Hozzászólás Szerző: Chi » kedd júl. 12, 2005 8:39 pm

Mary írta:
Megtaláltam a köv. feladványomat. Gyorsan átnéztem a könyvespolcomat, és azt gondoltam, h. vmi kötelező olvasmányt adok megint, de most nincs időm átnézni, h. mi volt már, úgyhogy egy kicsit nehezebb, de azért remélem, lesz, aki megfejti:

Egy ír munkáscsalád életébe nyerünk bepillantást. A könyv kezdő jelenete: a húszéves nagylány, Sharon épp közli az apjával, h. terhes, és nem hajlandó elárulni, h. ki az apa és abortuszról sem akar hallani.
(Innen idézek a fülszövegből) "Később aztán megtudjuk, h. ki a gyermek apja (amitől a helyzet csak még kínosabbá válik), s azt is , h. - bármilyen banálisan hangzik - szeretettel és türelemmel az ilyen kényes problémákat is meg lehet oldani. És megismerkedhetünk Sharon legtitkosabb gondolataival, végigizgulhatjuk terhességét, annak minden testu és lelki változásával együtt, és vele szoríthatunk, hogy szép, egészséges babája szülessen."


Ezt a könyvet ajándékba kaptam, és sokat tanultam belőle. Azért meg kell mondjam, magamtól nem biztos, h. választottam volna.
Remélem, van köztetek, aki olvasta. (A fülszövegben az is benne van, h. film is készült belőle - én nem láttam.)
M
Én nem tudom mi ez, de felkeltette az érdeklődésemet. :)

Avatar
Ronibaba
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 6409
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 12:07 pm
Tartózkodási hely: A szobácskámban :))
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronibaba » kedd júl. 12, 2005 8:44 pm

Mary írta:Egy ír munkáscsalád életébe nyerünk bepillantást. A könyv kezdő jelenete: a húszéves nagylány, Sharon épp közli az apjával, h. terhes, és nem hajlandó elárulni, h. ki az apa és abortuszról sem akar hallani.
(Innen idézek a fülszövegből) "Később aztán megtudjuk, h. ki a gyermek apja (amitől a helyzet csak még kínosabbá válik), s azt is , h. - bármilyen banálisan hangzik - szeretettel és türelemmel az ilyen kényes problémákat is meg lehet oldani. És megismerkedhetünk Sharon legtitkosabb gondolataival, végigizgulhatjuk terhességét, annak minden testu és lelki változásával együtt, és vele szoríthatunk, hogy szép, egészséges babája szülessen."
Én sem tudom mi ez, de nekem is felkeltetted az érdeklődésemet! :)

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd júl. 12, 2005 8:48 pm

Chi írta:
Én nem tudom mi ez, de felkeltette az érdeklődésemet. :)
Ronibaba írta:
Én sem tudom mi ez, de nekem is felkeltetted az érdeklődésemet! :)
örülök! :lol:

És figyelitek? Tudok mindkettőtöktől idézni!
:lol:
M.

Avatar
Chi
Tag
Tag
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 9:05 pm
Tartózkodási hely: Otthon

Hozzászólás Szerző: Chi » kedd júl. 12, 2005 8:49 pm

Mary írta:
És figyelitek? Tudok mindkettőtöktől idézni!
:lol:
M.
\:D/ =D> =D>

Lezárt