Könyv-kitalálós játék

Kvízjátékok tárháza

Moderátor: ese

Lezárt
Avatar
timus
Tag
Tag
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: hétf. nov. 15, 2004 3:55 pm
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: timus » pén. márc. 31, 2006 1:27 pm

Kornbabe írta:Akkor ez a Tövismadarak lesz, erre tippeltem az első info után is. :D
Igen, erre a könyvre gondoltam! :smt023
Te jössz!
timus

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » pén. márc. 31, 2006 6:05 pm

Hozom az újat:

"A mű az acien regime-t, a forradalom előtti uralkodóosztály belső életét ábrázolja. Fő témája a szerelmi viszony, de nem annyira a gyönyörszerzés, a szenvedély keresése, hanem a hatalmi vágy kielégítése, a partner legyőzése. Főhőse, Valmont vikomt, gazdag arisztokrata, "főfoglalkozása" asszonyok megrontása, tönkretétele. Három nővel kerül kapcsolatba a cselekmény folyamán. Cécile ártatlan fiatal lány, aki csalódásában végül apáca lesz és későbbi kérőjét is visszautasítja. Tourvelné, a polgárasszony - bűne feletti lelkifurdalásában - megőrül, az egyivású, magabiztos, nagyvilági szerelmi ellenfél, Marteuil márkiné pedig bőrbetegsége miatt válik boldogtalanná. Maga a vikomt párbajban veszti életét."


Elég a címet megmondani.

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » pén. márc. 31, 2006 6:48 pm

Szóval Kornbabe felmentesz az író nevének leírása alól? Ez kedves tőled, mert csúnyán elvéreztem volna ezen a nagyszerű feladványon. :P

Ez ugyanis egy nagyon jó könyv jobbnál jobb adaptációkkal:

Veszedelmes viszonyok

Sajna a Glenn Close, Michelle Pfeifer, John Malkovich féle verziót még nem láttam, de egy modernebb verziót (Kegyetlen játékok) már annál többet. :wink:
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » pén. márc. 31, 2006 6:50 pm

ese írta:Szóval Kornbabe felmentesz az író nevének leírása alól? Ez kedves tőled, mert csúnyán elvéreztem volna ezen a nagyszerű feladványon. :P

Ez ugyanis egy nagyon jó könyv jobbnál jobb adaptációkkal:

Veszedelmes viszonyok

Sajna a Glenn Close, Michelle Pfeifer, John Malkovich féle verziót még nem láttam, de egy modernebb verziót (Kegyetlen játékok) már annál többet. :wink:
Hát persze. :D :smt041 Jöhet az új feladvány, ese. Az író egyébként Choderlos de LACLOS, én sem tudom megjegyezni, de kiejteni sem. :lol:

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » pén. márc. 31, 2006 6:55 pm

Kornbabe írta:Hát persze. :D :smt041 Jöhet az új feladvány, ese. Az író egyébként Choderlos de LACLOS, én sem tudom megjegyezni, de kiejteni sem. :lol:
Igen, nálam is inkább az volt a gond, hogy annyira bonyolult neve van, hogy számomra képtelenség, hogy megjegyezzem.

No, töprengek új feladványon. :-k
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » vas. ápr. 02, 2006 9:12 am

Oké. Akkor íme a következő. Szerintem alapmű, tehát nem lesz nehéz.

"Egy sziklás, elhagyatott szigetre egy különc milliomos fényűző, pazar villát építtetett. A sziget ..... fejhez hasonlít, innen nyerte a nevét is. A villa gazdát cserél. Az új tulajdonos személyéről pletykák keringenek, találgatások folynak sajtóban, rádióban és így tovább.
..... egymásnak teljesen ismeretlen ember kap meghívást ide. Bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben kiirtanának emlékezetükből, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe.
A tulajdonos azonban nincs sehol.
A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be.
A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés."
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » hétf. ápr. 03, 2006 11:51 am

ese írta:Oké. Akkor íme a következő. Szerintem alapmű, tehát nem lesz nehéz.

"Egy sziklás, elhagyatott szigetre egy különc milliomos fényűző, pazar villát építtetett. A sziget ..... fejhez hasonlít, innen nyerte a nevét is. A villa gazdát cserél. Az új tulajdonos személyéről pletykák keringenek, találgatások folynak sajtóban, rádióban és így tovább.
..... egymásnak teljesen ismeretlen ember kap meghívást ide. Bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben kiirtanának emlékezetükből, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe.
A tulajdonos azonban nincs sehol.
A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be.
A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés."
ese, nem adnal egy kis segitseget??? nekem nem remlik ez a konyv.... :roll:
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » hétf. ápr. 03, 2006 6:16 pm

ese írta:Oké. Akkor íme a következő. Szerintem alapmű, tehát nem lesz nehéz.

"Egy sziklás, elhagyatott szigetre egy különc milliomos fényűző, pazar villát építtetett. A sziget ..... fejhez hasonlít, innen nyerte a nevét is. A villa gazdát cserél. Az új tulajdonos személyéről pletykák keringenek, találgatások folynak sajtóban, rádióban és így tovább.
..... egymásnak teljesen ismeretlen ember kap meghívást ide. Bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben kiirtanának emlékezetükből, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe.
A tulajdonos azonban nincs sehol.
A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be.
A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés."
Én tudom!
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Avatar
ese
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 16083
Csatlakozott: szer. nov. 30, 2005 8:55 pm

Hozzászólás Szerző: ese » hétf. ápr. 03, 2006 7:28 pm

Mary írta:
ese írta:Oké. Akkor íme a következő. Szerintem alapmű, tehát nem lesz nehéz.

"Egy sziklás, elhagyatott szigetre egy különc milliomos fényűző, pazar villát építtetett. A sziget ..... fejhez hasonlít, innen nyerte a nevét is. A villa gazdát cserél. Az új tulajdonos személyéről pletykák keringenek, találgatások folynak sajtóban, rádióban és így tovább.
..... egymásnak teljesen ismeretlen ember kap meghívást ide. Bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben kiirtanának emlékezetükből, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe.
A tulajdonos azonban nincs sehol.
A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be.
A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés."
Én tudom!
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

IGEEEEN!!! Nagyszerű Mary! Gratulálok! Ügyi vagy! =D> =D> =D>

Nagyon jó kis könyv volt. Legjobban a végén olvasható levél tetszett, amiben a bíró végigvezeti a gyilkosságok okait, sorrendjét és hogyanját. :D
Keine Panik auf der Titanic!

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » hétf. ápr. 03, 2006 9:49 pm

Íme az új feladvány, biztos könnyen fog menni!

Egy kislány élete egy napon válságba kerül. Apja üzlete csődbe megy, és kénytelen gyermekét vidéki rokonaihoz küldeni. A kislány ezidáig mindent megkapott, amire csak vágyott: érdekes utazások, vadonatúj játékok, szép ruhák. Jómódú apja semmit nem tagadott meg tőle. Barátai ugyan nem voltak, de eszébe sem jutott, hogy hiányozna valami az életéből. A kislány most egyszerre idegen és ellenséges világban találja magát, ahol úgy tűnik, senki sem örül az érkezésének.
M.

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » kedd ápr. 04, 2006 11:35 am

Mary írta:Íme az új feladvány, biztos könnyen fog menni!

Egy kislány élete egy napon válságba kerül. Apja üzlete csődbe megy, és kénytelen gyermekét vidéki rokonaihoz küldeni. A kislány ezidáig mindent megkapott, amire csak vágyott: érdekes utazások, vadonatúj játékok, szép ruhák. Jómódú apja semmit nem tagadott meg tőle. Barátai ugyan nem voltak, de eszébe sem jutott, hogy hiányozna valami az életéből. A kislány most egyszerre idegen és ellenséges világban találja magát, ahol úgy tűnik, senki sem örül az érkezésének.
M.
Varatlan utazas, Luisa May ALcott
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd ápr. 04, 2006 6:23 pm

temesed írta:
Mary írta:Íme az új feladvány, biztos könnyen fog menni!

Egy kislány élete egy napon válságba kerül. Apja üzlete csődbe megy, és kénytelen gyermekét vidéki rokonaihoz küldeni. A kislány ezidáig mindent megkapott, amire csak vágyott: érdekes utazások, vadonatúj játékok, szép ruhák. Jómódú apja semmit nem tagadott meg tőle. Barátai ugyan nem voltak, de eszébe sem jutott, hogy hiányozna valami az életéből. A kislány most egyszerre idegen és ellenséges világban találja magát, ahol úgy tűnik, senki sem örül az érkezésének.
M.
Varatlan utazas, Luisa May ALcott
Az első fele a válasznak Ok. De a második... Hogy ki????????
M.

Avatar
Delilah
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 2975
Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 2:57 pm
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Delilah » szer. ápr. 05, 2006 10:17 am

Mary írta:
temesed írta:
Mary írta:Íme az új feladvány, biztos könnyen fog menni!

Varatlan utazas, Luisa May ALcott
Az első fele a válasznak Ok. De a második... Hogy ki????????
M.
Lucy-Maude Montgomeryyyyyyyyyyyyyyyy :) helyett... mert nem ő írta... asszem... vagy igen? azt hiszem ő az Anne-t írta és Emily-t de a Váratlan-t nem... Construx, sorstársam a Váratlanban, segíts!!!
Időközben utánanéztem, volna, de most nem tudom, melyik kömyvről van szó, mert a sok-sok epizód-könyvet mindet más írta, viszont az elsőt tutira L-M Montgomery

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » szer. ápr. 05, 2006 11:13 am

mindet mas irta????????????? ez azert nem jo, ezt nem is tudtam..azt hittem, vegig egy es csakis egy irnono irta az osszes konyvet... :roll:

Luisa M. Alcott asszem a Kisasszonyokat irta, picit osszekevertem.... :roll:
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » szer. ápr. 05, 2006 6:03 pm

temesed írta:mindet mas irta????????????? ez azert nem jo, ezt nem is tudtam..azt hittem, vegig egy es csakis egy irnono irta az osszes konyvet... :roll:

Luisa M. Alcott asszem a Kisasszonyokat irta, picit osszekevertem.... :roll:
Már az Anne-t, és a Váratlant egy írónő írta. Az Emilyt nem ismerem.
A cím, temesed jó, de akkor ki kéne sütni, h. végül is ki írta...
M.

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » csüt. ápr. 06, 2006 10:41 am

Mary írta:
temesed írta:mindet mas irta????????????? ez azert nem jo, ezt nem is tudtam..azt hittem, vegig egy es csakis egy irnono irta az osszes konyvet... :roll:

Luisa M. Alcott asszem a Kisasszonyokat irta, picit osszekevertem.... :roll:
Már az Anne-t, és a Váratlant egy írónő írta. Az Emilyt nem ismerem.
A cím, temesed jó, de akkor ki kéne sütni, h. végül is ki írta...
M.
Lucy Maud MOntgomary...amit Delilag irt megfejteskent....
Mary, dontsd el te, h ki adjon megfejtest....en Delilahra szavazok, asszem, o meg nem adott fel ebben a topikban.. :roll:
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » szomb. ápr. 08, 2006 7:53 am

temesed írta:
Lucy Maud MOntgomary...amit Delilag irt megfejteskent....
Mary, dontsd el te, h ki adjon megfejtest....en Delilahra szavazok, asszem, o meg nem adott fel ebben a topikban.. :roll:
Háát, temesed, ahogy gondolod. Először Te fejtetted meg, csak nem jó íróval. AZtán Delilah leírta a megfejtést, de aztán azt írta, hogy szerinte a Váratlant nem L.M.M. írta. Aztán Te írtad le végül a megfejtést.
A kérdésadás joga így a Tiéd, de ha Te átruházod Delilah-ra, az a Te szíved joga.
M.

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » szomb. ápr. 08, 2006 9:03 am

Mary írta:
temesed írta:
Lucy Maud MOntgomary...amit Delilag irt megfejteskent....
Mary, dontsd el te, h ki adjon megfejtest....en Delilahra szavazok, asszem, o meg nem adott fel ebben a topikban.. :roll:
Háát, temesed, ahogy gondolod. Először Te fejtetted meg, csak nem jó íróval. AZtán Delilah leírta a megfejtést, de aztán azt írta, hogy szerinte a Váratlant nem L.M.M. írta. Aztán Te írtad le végül a megfejtést.
A kérdésadás joga így a Tiéd, de ha Te átruházod Delilah-ra, az a Te szíved joga.
M.

Szivesen adok fel en is uj kerdest, csak multkor Delilah ugy ujjongott, h megfejtett vmit es eppen idoben volt is, ezert atpasszolnam.

Delilah, a te feladvanyodat varjuk ide! :D
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » szomb. ápr. 08, 2006 11:00 am

A Váratlan utazást is Lucy Maud Montgomery írta. :wink:

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » szomb. ápr. 08, 2006 1:53 pm

Kornbabe írta:A Váratlan utazást is Lucy Maud Montgomery írta. :wink:
Igen, persze. Ezt, azt hiszem, már tisztáztuk.
M.

Avatar
Delilah
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 2975
Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 2:57 pm
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Delilah » hétf. ápr. 10, 2006 10:52 am

temesed írta:

Szivesen adok fel en is uj kerdest, csak multkor Delilah ugy ujjongott, h megfejtett vmit es eppen idoben volt is, ezert atpasszolnam.

Delilah, a te feladvanyodat varjuk ide! :D
:) aranyos vagy, de nem kellett volna! viszont köszi!!! :)

Avatar
Delilah
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 2975
Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 2:57 pm
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Delilah » hétf. ápr. 10, 2006 10:54 am

tehát:

"Egy fiatal hamburgi mérnök a varázslatos levegőjű svájci falu, Davos szanatóriumába érkezik, hogy beteg unokaöccsét meglátogassa. Látogatása azonban a tervezettnél hosszabbra nyúlik - hosszú évekig a hegyi szanatórium "rabja" lesz, hogy végül egészen más emberként távozzék. Egy gyógyulás története - konkrét és átvitt értelemben egyaránt."

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » kedd ápr. 11, 2006 11:49 am

Delilah írta:tehát:

"Egy fiatal hamburgi mérnök a varázslatos levegőjű svájci falu, Davos szanatóriumába érkezik, hogy beteg unokaöccsét meglátogassa. Látogatása azonban a tervezettnél hosszabbra nyúlik - hosszú évekig a hegyi szanatórium "rabja" lesz, hogy végül egészen más emberként távozzék. Egy gyógyulás története - konkrét és átvitt értelemben egyaránt."
Delilah, kellene egy kis segitseg.... :roll:
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd ápr. 11, 2006 11:50 am

Delilah írta:tehát:

"Egy fiatal hamburgi mérnök a varázslatos levegőjű svájci falu, Davos szanatóriumába érkezik, hogy beteg unokaöccsét meglátogassa. Látogatása azonban a tervezettnél hosszabbra nyúlik - hosszú évekig a hegyi szanatórium "rabja" lesz, hogy végül egészen más emberként távozzék. Egy gyógyulás története - konkrét és átvitt értelemben egyaránt."
Thomas Mann: A varázshegy

Avatar
Delilah
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 2975
Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 2:57 pm
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Delilah » kedd ápr. 11, 2006 1:10 pm

Kornbabe írta:
Delilah írta:tehát:

"Egy fiatal hamburgi mérnök a varázslatos levegőjű svájci falu, Davos szanatóriumába érkezik, hogy beteg unokaöccsét meglátogassa. Látogatása azonban a tervezettnél hosszabbra nyúlik - hosszú évekig a hegyi szanatórium "rabja" lesz, hogy végül egészen más emberként távozzék. Egy gyógyulás története - konkrét és átvitt értelemben egyaránt."
Thomas Mann: A varázshegy
Bizony! félig el is sikerült olvasnom... nem egy estimese olvasmány!
Te jössz :)

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd ápr. 11, 2006 3:15 pm

"A verses regény főhőse a kor nemesi intelligenciájának alaptípusa, elégedetlenséget érző, de döntésre és ellenállásra képtelen ifjú, a "felesleges ember", aki kora társadalmától és a néptől egyaránt távol áll, s a kibontakozás útját nem találva egykedvű, életunt."

Avatar
Delilah
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 2975
Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 2:57 pm
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Delilah » szer. ápr. 12, 2006 1:02 am

Kornbabe írta:"A verses regény főhőse a kor nemesi intelligenciájának alaptípusa, elégedetlenséget érző, de döntésre és ellenállásra képtelen ifjú, a "felesleges ember", aki kora társadalmától és a néptől egyaránt távol áll, s a kibontakozás útját nem találva egykedvű, életunt."
Anyegin?

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » szer. ápr. 12, 2006 12:13 pm

Delilah írta:
Kornbabe írta:"A verses regény főhőse a kor nemesi intelligenciájának alaptípusa, elégedetlenséget érző, de döntésre és ellenállásra képtelen ifjú, a "felesleges ember", aki kora társadalmától és a néptől egyaránt távol áll, s a kibontakozás útját nem találva egykedvű, életunt."
Anyegin?
Igen, te jössz. :)

Avatar
Delilah
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 2975
Csatlakozott: kedd aug. 23, 2005 2:57 pm
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Delilah » csüt. ápr. 13, 2006 11:25 pm

"Egy ötvenes éveiben járó úrinő, Clarissa ................., egy konzervatív politikus felesége London belvárosában sétálgat. Estélyt készül adni, amelyre meghívott jó néhány hírességet, köztük régi barátait, akikkel együtt töltötte vidéki birtokukon az ifjúkorát. Egy fiatal hivatalnok, Septimus Warren Smith és felesége, Rezia is a belvárosban sétál, de ők sokkal fontosabb: terápiás céllal, Septimus ugyanis idegösszeomlást kapott a harctéren átélt borzalmaktól (nem sokkal az első világháború után vagyunk). A belvárosban sétál, parkokban üldögélve eleveníti fel a régi időket s rágódik házaséletének mostani válságán Peter Walsh, Clarissa régi hódolója, aki nemrég tért vissza Indiából. Az ő sorsuk és még sokaké, ismerősöké, vadidegeneké, kapcsolódik össze ennek az érzésekből, érzékelésekből és emlékekből építkező regénynek sajátos világában, az ő egyéni, vissza-visszatérő s finoman változó dallammotívumuk olvad szinte zenei harmóniába, mire az utolsó mondat is elhangzik. A főtéma azonban ............................., az ő alakja köré szerveződik a mű, ő az, aki mindenkinek másképp tűnik fel: hol régi reménytelen szerelemként, hol a konvenciók üresfejű rabjaként, hol felejthetetlen, noha sznob barátnőként, hol az életnek értelmet adó, sugárzó középpontként. Hangvilla ő, Clarissa, aki minden érintésre másképp rezeg, s a teljesség vágyva vágyott képzetét kelti az emberekben.
A szerző a modern angol próza, a lélektani regény, a tudatfolyam-technika egyik megteremtője és legnagyobb hatású művelője, a Bloomsbury-kör nevű irodalmi csoport alapítója, amelyben a XX. század első felének legjelesebb angol művészei és tudósai (T. S. Eliot, E. M. Forster, Lytton Strachey, J. M. Keynes) tevékenykedtek."
és egyben az egyik kedvenc szerzőm is...

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd ápr. 18, 2006 10:23 am

Ez a topik is jónéhány napja áll. Delilah esetleg írhatnál valami segítséget.

Lezárt