Tom Cruise és Katie Holmes

A sorozattal kapcsolatos témák helye

Moderátor: ese

Válasz küldése
Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » vas. okt. 23, 2005 10:18 pm

daw írta:Az biztos, hogy az emberei komolyan veszik, mert Travolta csinált egy filmet (Háború a Földön) ebben a témában, ami akkora bukta lett, mint a ház, de mégis csinál(t) hozzá második részt is. Gondolom van miből.
hm, errol meg nem hallottam, de majd utana nezek. kosz az infot.
a balanced diet is a cookie - in each hand

john6
Lelkes újonc
Lelkes újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: kedd feb. 01, 2005 10:58 am
Tartózkodási hely: Budapest/Pécs

Szcientológia

Hozzászólás Szerző: john6 » hétf. okt. 24, 2005 7:37 pm

Sziasztok!

Amit TEMESED (remélem jól írtam a nevedet) írt a szcientológiáról én is úgy gondolom, de kiegészíteném azzal, hogy L. Ron Hubbard ( az alapítója) , hogy hihetőbb legyen, megspékelte egy kis tudománnyal!
Ja, és egyébként a neten nagyon sok, és sokféle infot találsz róla kedves Mary! Pl. itt egy webcím: http://mia.szcientologia.org/
Szép estét! J.

john6
Lelkes újonc
Lelkes újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: kedd feb. 01, 2005 10:58 am
Tartózkodási hely: Budapest/Pécs

Hozzászólás Szerző: john6 » hétf. okt. 24, 2005 7:55 pm

Kedves Kornbabe! :D

Írok Neked vmi kedveset vagy vidámat :P :

"Szép a szemed, szép a szád, adok bele cukorkát,
ha nem izlene cukorka adok Neked borocska!
Borocskától mosolyogsz, s vidám leszel,
mint a fogságából kiszabadult mókuska!
Bátor leszel, és merész, mint ahogy a felnövő
kis Szimba (Oroszlánkirály)."
Anonymus

U.i.: Lehet, hogy úgy tűnt Néked, hogy megszólalásaimban csak panaszkodok a sorozatra, de a kedvenc sorozatom volt, ami egyébként azt is jelentette, hogy csak ezt a sorozatot néztem meg a szutyok Tv-ben.
De az többször is előfordul,hogy olykor nem olyan jó egyik rész, mint a másik! A Katie Holmesről pedig tényleg azok a gondolatim voltak, vannak, miket itt megosztottam Véletek! Ha jól emlékszem akkor bocsánatot is kértem rögtön a pillanatnyi felindulásom miatt!
Vidám hetet, szép időt, jó kedvet, sok vidám arcot kívánok MINDENKINEK!
Üdvözlettel:J.

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Re: Szcientológia

Hozzászólás Szerző: temesed » kedd okt. 25, 2005 10:20 am

john6 írta:Sziasztok!

Amit TEMESED (remélem jól írtam a nevedet) írt a szcientológiáról én is úgy gondolom, de kiegészíteném azzal, hogy L. Ron Hubbard ( az alapítója) , hogy hihetőbb legyen, megspékelte egy kis tudománnyal!
Ja, és egyébként a neten nagyon sok, és sokféle infot találsz róla kedves Mary! Pl. itt egy webcím: http://mia.szcientologia.org/
Szép estét! J.
hat, en utana nezek, mert erdekel a tema.
sztem sok dolgoban igazad volt Katievel kapcsolatban, mi is igy gondoljuk, csak nem igy fejezzuk ki magunkat teljesen.... :roll: :roll: :wink:
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Re: Szcientológia

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd okt. 25, 2005 12:16 pm

temesed írta:
john6 írta:Sziasztok!

Amit TEMESED (remélem jól írtam a nevedet) írt a szcientológiáról én is úgy gondolom, de kiegészíteném azzal, hogy L. Ron Hubbard ( az alapítója) , hogy hihetőbb legyen, megspékelte egy kis tudománnyal!
Ja, és egyébként a neten nagyon sok, és sokféle infot találsz róla kedves Mary! Pl. itt egy webcím: http://mia.szcientologia.org/
Szép estét! J.
hat, en utana nezek, mert erdekel a tema.
sztem sok dolgoban igazad volt Katievel kapcsolatban, mi is igy gondoljuk, csak nem igy fejezzuk ki magunkat teljesen.... :roll: :roll: :wink:
Nem kellene általánosítanod, nekem nem egyezett a véleményem john6-tal. Sem akkor amikor a sorozattal volt gondja, sem pedig Katie-vel kapcsolatban! Szerintem csak a magad nevében nyilatkozz, mert nem tudhatod, hogy másoknak mi a véleményük ha itt nem tették közzé.

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » szer. okt. 26, 2005 10:44 am

sztetek Katei tenyleg feladja a szineszkedest?
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
construx
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 29643
Csatlakozott: vas. nov. 14, 2004 2:13 am
Tartózkodási hely: szombat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: construx » szer. okt. 26, 2005 6:31 pm

temesed írta:sztetek Katei tenyleg feladja a szineszkedest?
már miért adná?
- Family you can see any time.
But a one-night stand only happens one night.

B.D.

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » csüt. okt. 27, 2005 11:55 am

elkezdtem utana olvasni a scientologianak, ami igazabol az enkozpontusagrol szol. magja az :én. en legyek a kozeppontban, en elerjem a celjaimat, en eljussak addig a pontig. en megtisztuljak. en sikeres legyek....meg csak keveset olvassak, de keresztenykent, ez nagyon tavol all tolem. de nagyon sok amerikai szinesznek bejon... :wink:
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » vas. nov. 06, 2005 5:43 pm

Az eheti Best Tommal és Katie-vel foglalkozik és a csendes szüléssel. Szóval lehet, hogy nem is kitaláció, tényleg létezik ilyen. A cikk szerint Travolta felesége, Kelly is ilyen módszerrel szülte meg a második babáját. Vannak idézetek is a szcientológia tanokból erre vonatkozólag:

"Fontos, hogy a születéskor teljes csend és nyugalom uralkodjon, hogy az anya és a gyermek szellemi egészsége ne sérüljön. Nem szabad pisszegni sem, mert az akár dadogást is okozhat... Továbbá bármi, ami a szülés alatt elhangzik, megragadhat a kicsi tudattalattijában és nem kívánt érzéseket és irracionális félelmeket válthat ki a későbbiekben. A szülésnek lehetőleg fájdalommentesnek kell lennie. Az újszülöttet nem szabad megfürdetni, csak egy meleg és puha takaróba szorosan belegöngyölni, és a következő egy napban egyedül hagyni. Az első héten egyáltalán nem szabad hozzá beszélni, semmilyen orvosi teszt nem végezhető rajta, mivel bármennyire körültekintően segítik világra a csecsemőt, időt kell neki hagyni a születési trauma feldolgozására, így később nem kísérti az átélt fájdalom."

Hát elég durva.

Ezt szintén a neten találtam:

"A legveszélyesebb szektának tartják ezt a vallási mozgalmat. Nálunk is jelen van. Az ideológia kidolgozója L. Ron Hubbard ponyvaregény- és tudományos-fantasztikus író, aki az USA-ban 1950-ben hozta létre az egyházát. A saját isteni ÉN-ünk kultuszát propagáló tanokat sok tucatnyi híresség hirdeti, élükön John Travoltával, Tom Cruisezal. Az egyháznak van egy részlege, amely a sztárok megnyerésére szakosodik. A híres embereket azonban a szekta nem használja ki, ellentétben az egyszerű sortagokkal. A szcientológia egyszerű magyarázatát adja minden rossznak, ami az ember életében történik. Sikertelensége okaként pedig a környezetet jelöli meg, elsősorban a családot. A külföldi sajtóban nemrégiben a francia Patric Vic esete nagy port vert fel: ugyanis öngyilkos lett, két kiskorú gyermeket hagyott hátra. (Persze nem ő a szekta egyetlen áldozata.) A feleség: „Teljesen normális család voltunk mindaddig, amíg a szcientológia be nem lépett az életünkbe. Azután azonban kezdetét vette a pokol. Minden egy szórólappal kezdődött, amelyet a szcientológusok osztogattak az utcán. Ebben felajánlották, hogy díjmentesen kiértékelik a jelentkezők által kitöltött Oxfordi Személyiségtesztet. Ez a teszt kiszűri a kisebbrendűségi érzéssel, bűntudattal, szorongással küzdőűszemélyeket. Kimutatja, hogy a jelentkező kitűnő képességekkel rendelkezik ahhoz, hogy kiemelkedő beosztásba kerüljön, és meggazdagodjon... Csak éppen: jelen pillanatban a gödör mélyén ül, s egyedül valamelyik szcientológiai tanfolyam segíthet rajta. Férjem a halála előtti napon azzal jött haza, hogy valamiféle tisztítóprogramra kell jelentkeznie harmincezer frankért. Az egészsége érdekében írták elő neki. A bankszámlánkon azonban már semmi pénz nem volt.“ Egy másik férj így meséli el felesége megtérését: „Először a tanfolyamok jó hatással voltak a feleségemre. Aztán elkezdett engem támadni. Azt mondta, minden rosszanak, ami az életében történt, én vagyok az oka. Régi dolgokat rángatott elő. Egyre agresszívebb lett.“ A szcientológusok szerint az, aki meg tud szabadulni az érzelmeitől: clear-ré, azaz tisztává válik, és az IQ-ja 135 vagy még magasabb lesz. Ehhez azonban sok tanfolyamra van szükség! Az auditornak, aki a tanfolyamokat vezeti, is szüntelen tanulnia kell, mert még ő sincs a clear állapotában. Az auditingek egész sora után (amely Németországban például 70 000 márkába kerül) juthat csak el oda."

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » hétf. nov. 07, 2005 12:31 pm

jol hanzik.....vegulis Cruisnak vagy Travoltanak ezt konnyu kifizetni...igy tokeletesen megtisztulhatnak....meg jo, h a halalozasi aranyon kivul vannak, akiket megmentenek. asszem, rigano adott egy honlapcimet, es iszonyu, mennyi szinesz hodol ennek a vallasnak. szegenyek.
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » hétf. nov. 07, 2005 6:11 pm

temesed írta:jol hanzik.....vegulis Cruisnak vagy Travoltanak ezt konnyu kifizetni...igy tokeletesen megtisztulhatnak....meg jo, h a halalozasi aranyon kivul vannak, akiket megmentenek. asszem, rigano adott egy honlapcimet, es iszonyu, mennyi szinesz hodol ennek a vallasnak. szegenyek.
Az john6 volt. :wink:

Egyébként ma az olvastam valamelyik újságban, hogy Katie apja megfogalmazott egy jó kis házassági szerződést. :lol:

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » hétf. nov. 07, 2005 6:54 pm

Kornbabe írta:
temesed írta:jol hanzik.....vegulis Cruisnak vagy Travoltanak ezt konnyu kifizetni...igy tokeletesen megtisztulhatnak....meg jo, h a halalozasi aranyon kivul vannak, akiket megmentenek. asszem, rigano adott egy honlapcimet, es iszonyu, mennyi szinesz hodol ennek a vallasnak. szegenyek.
Az john6 volt. :wink:

Egyébként ma az olvastam valamelyik újságban, hogy Katie apja megfogalmazott egy jó kis házassági szerződést. :lol:
es milyen szerzodest???? es miert az apja intezkedik ezekben az ugyekben? es Katie miert tert at ilyen konnyen a szcientologira? kicsit olyan, mintha droton rangatnak. es ezt sajnalom. :?
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » hétf. nov. 07, 2005 7:00 pm

temesed írta: es milyen szerzodest???? es miert az apja intezkedik ezekben az ugyekben? es Katie miert tert at ilyen konnyen a szcientologira? kicsit olyan, mintha droton rangatnak. es ezt sajnalom. :?
Házassági szerződést.
Mert az apukája ügyvéd és így próbálja megvédeni a lányát, ha már a szcientológiától nem tudta. Ha válásra kerül a sor Tom jó sokat fizethet. :twisted:

Avatar
daw
Tag
Tag
Hozzászólások: 936
Csatlakozott: hétf. feb. 28, 2005 11:08 am
Tartózkodási hely: Heaven's Night

Hozzászólás Szerző: daw » hétf. nov. 07, 2005 8:23 pm

Ez a legkevesebb, ha ennyire barom dologba belerángatta.
Különben nincs valami törvény, ami ellenkezne azzal, hogy egy hétig nem lehet vizsgálni a kisbabát? Mert itt ugye az is törvényellenes, ha nem adatod be neki az oltásokat, de hogy egy hétig ne lássák orvosok... :roll:
Ja és hozzá: mennyi a hülye ember, aki beszáll mindenféle baromságnak! :evil:
Welcome to Silent Hill.
Enjoy your death.

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » hétf. nov. 07, 2005 9:55 pm

daw írta:Ez a legkevesebb, ha ennyire barom dologba belerángatta.
Különben nincs valami törvény, ami ellenkezne azzal, hogy egy hétig nem lehet vizsgálni a kisbabát? Mert itt ugye az is törvényellenes, ha nem adatod be neki az oltásokat, de hogy egy hétig ne lássák orvosok... :roll:
Ja és hozzá: mennyi a hülye ember, aki beszáll mindenféle baromságnak! :evil:
egyre tobbet hallani arrol, hogy meltosaggal vilagra jonni!!! mivel a baba szuletesekor mindent "memorizal", ezert mintha traumakent elne at a szuletest a meleg kis kucko utan. a hangos zajok talan tenyleg banhatjak a bébit, de aztan a mamanal biztosan megnyugszik...

azert ez durva, h orvosok nem lathatjak egy 7ig...azert etetni ugye lehet????
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » hétf. nov. 07, 2005 10:16 pm

temesed írta:
egyre tobbet hallani arrol, hogy meltosaggal vilagra jonni!!! mivel a baba szuletesekor mindent "memorizal", ezert mintha traumakent elne at a szuletest a meleg kis kucko utan. a hangos zajok talan tenyleg banhatjak a bébit, de aztan a mamanal biztosan megnyugszik...

azert ez durva, h orvosok nem lathatjak egy 7ig...azert etetni ugye lehet????
Nem tudom, mennyi igaz a hírből, mégiscsak egy újságból másoltam. :P
Sok téves dolog megjelenik bennük, de ha több újságban jelenik már meg ugyanaz a dolog, abban lehet valami. (Vagy egymásról másolják 8) )
Próbáltam utánanézni a neten, hogy tényleg ilyen kikötései vannak a szüléssel kapcsolatban a szcientológiának, de nem találtam semmit. Mindenhol Tom Cruise neve volt csak szinte a szcientológiával kapcsolatban.
Egyébként eleve nem tartom fair dolognak, hogy Tom annyira ráerőlteti a "vallását" a barátnőire. :? Mellesleg ha tényleg ilyen ez a "vallás", akkor épeszű ember nem lesz a követője. Kicsit emlékeztet a Jehovára, ott is vannak ilyen esztelen kikötések, mint pl. nem lehet vérátömlesztést csinálni, ha szükség van rá stb. :roll:

Avatar
timus
Tag
Tag
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: hétf. nov. 15, 2004 3:55 pm
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: timus » kedd nov. 08, 2005 11:54 am

temesed írta: azert ez durva, h orvosok nem lathatjak egy 7ig...azert etetni ugye lehet????
De csak csendben!!! :wink:
timus

Avatar
daw
Tag
Tag
Hozzászólások: 936
Csatlakozott: hétf. feb. 28, 2005 11:08 am
Tartózkodási hely: Heaven's Night

Hozzászólás Szerző: daw » kedd nov. 08, 2005 3:29 pm

temesed írta:mivel a baba szuletesekor mindent "memorizal", ezert mintha traumakent elne at a szuletest a meleg kis kucko utan. a hangos zajok talan tenyleg banhatjak a bébit, de aztan a mamanal biztosan megnyugszik...
Azért kíváncsi lennék mennyire memorizálja egy újszülött azt, ami a születésnél történik vele. De ha még így is lenne:
1: az se jó, ha a világon mindentől óvják azt a gyereket, mert a világon minden bajt el fog kapni később
2: ha évezredekig nem volt semmi bajuk az embereknek, mert nem csendben születtek, most vajon milyen károsodást szenvedhetnének, ami ennyire rossz, hogy ilyen módon kell ragaszkodni hozzá? :roll:
Welcome to Silent Hill.
Enjoy your death.

Avatar
daw
Tag
Tag
Hozzászólások: 936
Csatlakozott: hétf. feb. 28, 2005 11:08 am
Tartózkodási hely: Heaven's Night

Hozzászólás Szerző: daw » kedd nov. 08, 2005 3:30 pm

Kornbabe írta:Kicsit emlékeztet a Jehovára, ott is vannak ilyen esztelen kikötések, mint pl. nem lehet vérátömlesztést csinálni, ha szükség van rá stb. :roll:
Ja, meg nincs fogamzásgátlás, így ha el tudod tartani, ha nem, annyi gyereked lesz, ahányszor szeretkezel.
Welcome to Silent Hill.
Enjoy your death.

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » kedd nov. 08, 2005 3:33 pm

daw írta:
temesed írta:mivel a baba szuletesekor mindent "memorizal", ezert mintha traumakent elne at a szuletest a meleg kis kucko utan. a hangos zajok talan tenyleg banhatjak a bébit, de aztan a mamanal biztosan megnyugszik...
Azért kíváncsi lennék mennyire memorizálja egy újszülött azt, ami a születésnél történik vele. De ha még így is lenne:
1: az se jó, ha a világon mindentől óvják azt a gyereket, mert a világon minden bajt el fog kapni később
2: ha évezredekig nem volt semmi bajuk az embereknek, mert nem csendben születtek, most vajon milyen károsodást szenvedhetnének, ami ennyire rossz, hogy ilyen módon kell ragaszkodni hozzá? :roll:
gondolj bele, ha vki vallast hoz letre, az vmi ujat kell hogy nyujtson, kulonben hozzacsapjak a tobbihez...ez a ferfi jol tudta, h nemely dolgokkal sokkolnia kell az embereket, de ugyesen kell kiemelni, hogy ez mind Önmagunkert van, hogy minket segitsen, ovjon, vagy elore vigyen....ha a babat ilyen csendes burokkal vesszuk korul, akkor nem eri olyan nagy trauma, kesobb erosebb idegzetu lesz, nem omlik majd ossze, szupermagabiztos-szupersiekeres lesz...melyik az a szulo, aki ne kivanna ezt a gyerekenek?...

ez a veratomlesztos dolgo pedig egy nagy butasag..errol meg nem is hallottam, pedig nalunk is aktivan jarkalnak. de szinte senki sem all szoba veluk. :roll:
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd nov. 08, 2005 7:30 pm

temesed írta:
ez a veratomlesztos dolgo pedig egy nagy butasag..errol meg nem is hallottam, pedig nalunk is aktivan jarkalnak. de szinte senki sem all szoba veluk. :roll:
Nem butaság!
Tessék győzödj meg róla magad:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Jehova_Tan%C3%BAi

Mai kor kérdései rész, de inkább bemásolom:

"Vérátömlesztés, vér lenyelése helytelen, minthogy Isten azt mondta, hogy a szellem a vérben van. Csontvelő átültetés az egyén személyes tudatára van bízva, minden más orvosi gyógymód elfogadható."

:?


Azon pedig nem kell csodálkozni, hogy nem áll velük szóba senki. Rá akarják tukmálni az emberre a vallásuk, bekopogtatnak a házak ajtaján a kiadványaikkal és ez az emberek többségét bosszantja. Nekem mindig az volt az érzésem, hogy nem tartják tiszteletben a vallásom. Ott telt be a pohár nálam, mikor az utcán megállítottak, hogy én miért viselek keresztet a nyakamban. :?: :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ameline kedd nov. 08, 2005 7:37 pm-kor.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd nov. 08, 2005 7:33 pm

temesed írta:
gondolj bele, ha vki vallast hoz letre, az vmi ujat kell hogy nyujtson, kulonben hozzacsapjak a tobbihez...ez a ferfi jol tudta, h nemely dolgokkal sokkolnia kell az embereket, de ugyesen kell kiemelni, hogy ez mind Önmagunkert van, hogy minket segitsen, ovjon, vagy elore vigyen....ha a babat ilyen csendes burokkal vesszuk korul, akkor nem eri olyan nagy trauma, kesobb erosebb idegzetu lesz, nem omlik majd ossze, szupermagabiztos-szupersiekeres lesz...melyik az a szulo, aki ne kivanna ezt a gyerekenek?...
Javíts ki, ha tévedek, de ezzel azt akarod mondani, hogy helyesled a szcientológia elképzelését a szüléssel kapcsolatban?
daw írta: 1: az se jó, ha a világon mindentől óvják azt a gyereket, mert a világon minden bajt el fog kapni később
2: ha évezredekig nem volt semmi bajuk az embereknek, mert nem csendben születtek, most vajon milyen károsodást szenvedhetnének, ami ennyire rossz, hogy ilyen módon kell ragaszkodni hozzá? :roll:
Teljes mértékben egyet értek veled, daw. :)

Avatar
temesed
Főisten
Főisten
Hozzászólások: 14925
Csatlakozott: szer. szept. 28, 2005 2:17 pm
Tartózkodási hely: Budapest és környéke
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: temesed » kedd nov. 08, 2005 8:10 pm

nem ertek egyet.

csak elgondolkodtam ezen a teman. meg irtam, mar tobbszor olvastam errol....nem tudom, h milyen gyermekeink lesznek, komolyan aggodom. ma kaptam egy aranyos osszeallitast, ami taglalja, hogy mi minden nem volt a 80-as evek gyermekeinek, megis boldogak voltak...a mai gyerekeket meg annyira ovjak mindentol, rohangalnak veluk a pszihologusokhoz, mert kisebbsegi komlpexussal kuszkodnek, nehezen ismerkednek, felenkek, gatlasosak....stb. pedig szinte mindent megkapnak, meg keves baratjuk van, mindenkiben csalodnak..nem megoldas, ha mindentol vedunk. eletkeptelen emberkeket nevelunk. erre lattam is 1-2 szomoru peldat, de beleszolasom nem lehetett... :cry:
a balanced diet is a cookie - in each hand

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd nov. 08, 2005 8:17 pm

temesed írta:nem ertek egyet.

csak elgondolkodtam ezen a teman. meg irtam, mar tobbszor olvastam errol....nem tudom, h milyen gyermekeink lesznek, komolyan aggodom. ma kaptam egy aranyos osszeallitast, ami taglalja, hogy mi minden nem volt a 80-as evek gyermekeinek, megis boldogak voltak...a mai gyerekeket meg annyira ovjak mindentol, rohangalnak veluk a pszihologusokhoz, mert kisebbsegi komlpexussal kuszkodnek, nehezen ismerkednek, felenkek, gatlasosak....stb. pedig szinte mindent megkapnak, meg keves baratjuk van, mindenkiben csalodnak..nem megoldas, ha mindentol vedunk. eletkeptelen emberkeket nevelunk. erre lattam is 1-2 szomoru peldat, de beleszolasom nem lehetett... :cry:
Igen, ebben igazad van. :(

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd nov. 08, 2005 10:53 pm

Már nem tudom, ki hozzászólására reagáljak, ezért csak így, kopaszon...
Azt én nem tartom hülyeségnek, h. minél nyugodtabb körülmények között jöjjön világra a baba.
MErt valóban meghatározó élmény a születés...
Én, mint leendő anya (nem, még nem vagyok várandós) is jobban szeretném, ha maximálisan tudnék figyelni a folyamatra, ami bennem/velem zajlik, és nem rohangálnának körülöttem fásult (mert sajnos ez így van) nővérek+orvosok, akinek én csak egy újabb "munka" vagyok.
Úgyhogy az alapelv, amit a szcientológia vall (vagy írnak róla), nem hülyeség.
(Emlékeztek, amikor a Vészhelyzetben Lewis doktornő húga, Cloe szül, énekel? Én elhatároztam, h. én is ezt fogom tenni... - az én hangom egy kicsit jobb, mint a Cloeé, úgyhogy rem., ez nem lesz trauma a babám számára :lol: )
A további dolgok viszont valóban meredekek...
El sem tudom képzelni, h. mi lesz, ha vmi komplikáció lép fel Katie-nél, és csak császárral tudják a világrasegíteni a babát?
Egyébként meg az ő választásuk, és szerintem nincs jogunk senki felett sem pálcát törni... Mindenki maga dönti el, milyen utat választ (tudom, h. itt már nemcsak róluk van szó, hanem a kicsiről is), de azért hiszem azt, h. mindennek van oka, és azért azt sem kell készpénznek venni, amit a sajtó ír.
M.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd nov. 08, 2005 11:08 pm

Jó, de az anya meg maradjon csöndben, ha fájdalmai vannak? Az jó neki?
:roll:

Avatar
Mary
Őstag
Őstag
Hozzászólások: 4637
Csatlakozott: vas. márc. 13, 2005 8:45 pm

Hozzászólás Szerző: Mary » kedd nov. 08, 2005 11:13 pm

Kornbabe írta:Jó, de az anya meg maradjon csöndben, ha fájdalmai vannak? Az jó neki?
:roll:
Igen, ez tényleg meredek... (nem vagyok feminista, de ebből látszik, h. ezt egy férfi találta ki...)
Én erre mondtam, h. én énekelek majd...
M.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » kedd nov. 08, 2005 11:16 pm

Mary írta:
Kornbabe írta:Jó, de az anya meg maradjon csöndben, ha fájdalmai vannak? Az jó neki?
:roll:
Igen, ez tényleg meredek... (nem vagyok feminista, de ebből látszik, h. ezt egy férfi találta ki...)
Én erre mondtam, h. én énekelek majd...
M.
Ez szépen hangzik, de nem tudom, mennyire megvalósítható... :wink:

Avatar
daw
Tag
Tag
Hozzászólások: 936
Csatlakozott: hétf. feb. 28, 2005 11:08 am
Tartózkodási hely: Heaven's Night

Hozzászólás Szerző: daw » szer. nov. 09, 2005 12:57 am

Kornbabe írta:Azon pedig nem kell csodálkozni, hogy nem áll velük szóba senki. Rá akarják tukmálni az emberre a vallásuk, bekopogtatnak a házak ajtaján a kiadványaikkal és ez az emberek többségét bosszantja. Nekem mindig az volt az érzésem, hogy nem tartják tiszteletben a vallásom.
Pontosan ugyanígy gondolom én is. Ha én tiszteletben tartom annyira az övét, hogy ne akarjam rátukmálni a sajátomat, ő miért nem képes ugyanerre? Ezzel csak a saját vallásának alacsonyabbrendűségét bizonyítja.
Welcome to Silent Hill.
Enjoy your death.

Avatar
Ameline
Olümposzi istenség
Olümposzi istenség
Hozzászólások: 7130
Csatlakozott: vas. feb. 06, 2005 6:31 pm

Hozzászólás Szerző: Ameline » szer. nov. 09, 2005 1:03 am

Jól körbejártuk a témát. :wink:

Én csak abban tudok reménykedni, hogy Katie és csemetéje rendben lesznek . :)

Válasz küldése